[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: زمان برگزاری دور آتی مذاکرات وین همچنان مشخص نیست، روزنامه شیراز نوین


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد که زمان برگزاری دور آتی گفت‌وگوهای وین بر سر احیای برجام مشخص نیست.
به گزارش ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانسی خبری در پاسخ به سؤال خبرنگاری گفت: من امروز به‌روزرسانی جدیدی در خصوص گفت‌وگوهای وین ندارم. ما دیروز در این خصوص صحبت کردیم. تاریخ دور هفتم مذاکرات همچنان اعلام نشده است. هیئت ایرانی برای مشاوره در تهران است. آنها تا بدین لحظه به هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا اطلاع نداده‌اند که کی برای دور بعدی مذاکرات آماده می‌شوند. بنابراین تاریخ دور هفتم هنوز تعیین نشده است و ما در موقعیتی نیستیم که بخواهیم درباره زمان برگزاری آن گمانه‌زنی کنیم. ما همچنین در خصوص فعالیت‌های کنونی هیئت ایرانی و فرایند تصمیم‌گیری آنها گمانه‌زنی نخواهیم کرد.
وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید، نماینده ویژه رابرت مالی و تیمش به اینجا بازگشته‌اند. کارهای زیادی وجود دارد که مالی و تیمش باید خارج از مذاکرات وین انجام دهند؛ بنابراین در وزارتخانه مشغول هستند. آنها وزیر خارجه و دیگر مقامات عالی‌رتبه را در جریان خلاصه گفت‌وگوها گذاشتند. 
پرایس در انتها تصریح کرد که مالی به کار خود ادامه خواهد داد تا ببیند که «آیا می‌توان به پایبندی دوجانبه به برجام بازگشت یا نه».
به گزارش ایسنا، مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته‌ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات در ماه‌های گذشته در جریان بوده است. 
آمریکا و ایران مذاکرات مستقیمی نداشته‌اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این زمینه 
رایزنی می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی