[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

عرضه ۴ محصول جدید «سایپا» تا پایان سال ۹۶، روزنامه شیراز نوین

مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت از طراحی و آماده سازی خط تولید پلتفرم ملی SP100 در گروه خودروسازی سایپا خبر داد و گفت: تا پایان امسال 4مدل خودرو روی پلتفرم ملی سایپا تولید و به بازار عرضه می‌شود.
سعید مدنی مهم‌ترین اقدام خودروسازان در سال 96 را تلاش در جهت توسعه محصول و عرضه محصولات جدید اعلام کرد و افزود: توسعه محصول باید در دستور کار خودروسازان قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به وضعیت صنعت خودرو در سال جاری گفت: با توجه به وعده دولت برای تولید یک میلیون و 500هزار دستگاه خودرو در سال 96، بدون شک در سال جاری به لحاظ تیراژ تولید، شرایط خوبی را در صنعت خودرو شاهد خواهیم بود.
وی اظهار داشت: قطعاً در سال جاری، محصولات جدیدی در قالب همکاری‌های اخیر خودرویی وارد بازار خودروی کشور خواهد شد. بر این اساس بخشی از محصولات مشترک ایران خودرو و پژو و همچنین محصولاتی بر مبنای طراحی پلتفرم ملی سایپا تا پایان امسال وارد بازار می‌شوند.
وی تأکید کرد: بدون شک امسال نسبت به سال‌های گذشته ضمن رشد تیراژ، شاهد تنوع بهتری در محصولات جدید خودرویی خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: در صورتی که جریان تولید با مشکل و موانع خاصی مواجه نشود، قطعاً برنامه تولید سال 96 محقق خواهد شد.
وی در ادامه با توجه به طرح برخی مباحث در خصوص تأثیر حادثه اخیر در یکی از شرکت‌های بزرگ تأمین کننده خودروسازان بر جریان تولید شرکت‌ها گفت: در جلساتی که وزیر صنعت و معدن با مدیران شرکت‌های خودروساز و قطعه ساز داشتند، تدابیری اندیشیده شده تا به واسطه وقفه‌ای که احتمالاً در تأمین برخی از قطعات ظرف یکی دو هفته‌ای ایجاد خواهد شد، این مسئله در درازمدت روی تولید خودروسازان تأثیری نگذارد. هرچند پیش بینی می‌شود تا بازگشت به شرایط عادی، چند روزی شاهد نوساناتی در تولید شرکت‌ها 
باشیم.
مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به لزوم ارتقای کیفی خودروها اظهار داشت: در راستای دستیابی به رشد کیفی خودروها قطعاً امروز تولید محصولات بسیار قدیمی دیگر توجیه سرمایه گذاری ندارد ضمن اینکه مردم نیز حاضر به خرید خودروهایی قدیمی نیستند. از این رو باید توسعه محصول در صنعت خودروی ایران اتفاق بیفتد.
مدنی گفت: باید تولید خودروهای قدیمی متوقف شده و خودروهایی جدید به گردونه تولید وارد شوند. بدون شک با ورود این خودروها به جریان تولید، از حساسیت مشتریان داخلی نیز کاسته خواهد شد.
وی افزود: امروز با توجه به مدل و قالب‌های قدیمی برخی از خودروها هرگونه سرمایه گذاری برای ارتقای کیفی این خودروها، عملاً اقتصادی نخواهد بود. از این رو باید به تدریج خودروهای قدیمی به خصوص نسل پژو و پراید از رده خارج شوند.
وی اظهار داشت: امروز در داخل کشور می‌توان خودروهایی در رنج قیمت 30 تا 40میلیون را با همکاری شرکای خارجی و روی پلتفرم‌های داخلی تولید کرد که دارای کلیه آپشن‌ها باشد. مانند خودروی صددرصد داخلی کوئیک که در شرکت سایپا رونمایی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی