[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

دولتی‌ها به نفع مردم خاموش شدند، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان شیراز گفت: از امروز اعمال نظارت‌های هدفمند به منظور کاهش و مدیریت بهینه مصرف برق در دستگاه‌ها و ادارات دولتی این شهرستان با تشکیل اکیپ‌های نظارتی آغاز می‌شود. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، محمدرضا امیری در نشست هماهنگی مدیریت بهینه مصرف برق در ادارات که روز چهارشنبه تشکیل شد، تصریح کرد: با شکل گیری این اکیپ‌ها به دنبال ایجاد فرایندی هستیم تا به کاهش مصرف حدود ۷۰ مگاواتی در سطح شهرستان شیراز دست یابیم که در صورت تحقق این امر، ۲۵ درصد خاموشی‌های شهرستان کاهش خواهد یافت. 
فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه اکیپ‌های تشکیل شده متشکل از پایگاه مقاومت بسیج ادارات، حراست و نماینده اداره برق، فعالیت خود را به صورت فوق العاده آغاز کرده اند، افزود: مواردی مانند کاهش مصرف برق و خاموشی در ساعات غیراداری، الزام به کار گیری ژنراتور‌های دیزلی برای تأمین برق و استفاده از وسایل سرمایشی متناسب با اقلیم شهرستان در ادارات بررسی و تذکر‌های لازم داده می‌شود. 
به گفته امیری، فرمانداری شهرستان شیراز با همکاری شرکت نفت، آماده تأمین سهمیه سوخت مورد نیاز ژنراتور‌های برق در دستگاه‌های اجرایی است و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد؛ از این رو عدم استفاده از این دستگاه‌ها تخلف به شمار می‌آید و در مقابل مشوق‌هایی نیز برای استفاده کنندگان از ژنراتورها از سوی شرکت توزیع نیروی برق شیراز پیش بینی شده و اعمال خواهد شد. 
رئیس شورای اداری شهرستان شیراز با تأکید بر اینکه گزارش‌های تهیه شده توسط اکیپ‌های نظارتی، ارزیابی خواهد شد و میزان پایبندی ادارات به دستورالعمل‌های ابلاغی سنجیده می‌شود، بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌ها بازخواست خواهند شد. 
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز ضمن اشاره به اینکه کاهش این میزان از مصرف برای ادارات شاید سخت‌گیرانه باشد، اظهار کرد: مردم به دلیل خاموشی‌ها در شرایط سختی به سر می‌برند و از این رو ادارات نیز مکلف و ملزم به انجام اقدامات لازم برای کاهش مصرف برق هستند و تذکرات اکیپ‌های نظارتی برق در ادارات می‌بایست اجرایی شوند. 
رئیس شورای تأمین شهرستان شیراز با یاد آوری اینکه وجود و فعالیت دستگاه‌های رمزارز یکی از دلایل عمده افزایش مصرف نیروی برق در کشور است، ابراز کرد: کمیته کشف و شناسایی مزارع ماینر در شهرستان شیراز با مسئولیت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری تشکیل شده و اداره اطلاعات، شرکت برق، اداره صنعت، معدن و تجارت و دیگر نهاد‌های مرتبط در آن عضویت دارند. امیری ضمن تقدیر از تلاش‌های شرکت‌های تأمین و توزیع نیروی برق شهرستان شیراز برای ارائه خدمات به شهروندان بیان کرد: همان گونه که در مسائل مختلف دستگاه‌های متولی باید نسبت به مردم پاسخ‌گو باشند، در موضوع خاموشی‌ها نیز باید اطلاع رسانی و پاسخ‌گویی لازم انجام پذیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی