[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

لازانیا رشته فرنگی با گوشت مرغ، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 8 نفر
کره:1 قاشق غذاخوری 
آرد:1 قاشق غذاخوری 
شیر:1 لیوان و نیم 
سینه مرغ:300 گرم 
پیاز:1 عدد 
فلفل دلمه:1 عدد 
نمک و فلفل: مقدار کافی 
پودر سیر: مقدار کافی 
روغن مایع: مقدار کافی 
رشته فرنگی:600 گرم 
پنیر موزارلا: مقدار کافی 
پنیر پیتزا: مقدار کافی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که هوس لازانیا کرده باشید اما ورق لازانیا در منزل نداشته باشید، در این زمان می‌توان لازانیا را با موادی دیگر مانند رشته فرنگی نیز درست کرد و فقط باید رشته فرنگی را آبپز کرده و در لابه‌لای آن مواد گوشتی و یا مرغ همراه با پنیر پیتزا ریخت و آن را درست کرد. در این مطلب طرز تهیه یک لازانیای خوشمزه به نام لازانیای رشته فرنگی را برایتان می‌نویسم که شامل مواد اولیه کره، شیر، پیاز، نمک، فلفل، روغن مایع، پنیر موزارلا، آرد، سینه مرغ، فلفل دلمه، پودر سیر و رشته فرنگی است و طرز تهیه آن خیلی آسان و تقریباً مشابه لازانیای معمولی است.

 طرز تهیه
  مرحله اول:  
ابتدا و برای شروع کار سُس بشامل را درست می‌کنیم و برای این منظور 1 قاشق غذاخوری کره را داخل یک تابه می‌ریزیم و تابه را روی گاز می‌گذاریم و وقتی آب شد 1 قاشق غذاخوری آرد داخل تابه می‌ریزیم و آرد را با کره تفت می‌دهیم و سپس یک لیوان و نیم شیر داخل تابه می‌ریزیم و مدام مواد را هم می‌زنیم تا آرد داخل شیر کاملاً حل و یکدست شود. سپس مقدار کافی نمک و فلفل برای مزه‌دار شدن به سُس اضافه می‌کنیم و وقتی سُس غلیظ شد زیر گاز را خاموش می‌کنیم. اکنون سُس بشامل ما آماده است.
  مرحله دوم:
در ادامه کار، مواد میانی لازانیا را درست می‌کنیم و من در اینجا برای مواد میانی از مرغ استفاده کردم اما می‌توان از گوشت چرخ کرده نیز استفاده کرد. برای این منظور 1 عدد پیاز را شسته و آن را پوست کنده و به صورت ریز و نگینی خرد می‌کنیم، سپس داخل تابه مقداری روغن مایع می‌ریزیم و وقتی روغن داغ شد پیازها را در تابه تفت می‌دهیم تا سبک و طلایی شود.
  مرحله سوم:
سپس 300 گرم سینه مرغ را شسته و آن را با چاقو به صورت نگینی خرد می‌کنیم و سینه مرغ خرد شده را داخل تابه پیازها می‌ریزیم و آن را در تابه تفت می‌دهیم تا سینه مرغ کاملاً بپزد و  زیر شعله گاز را ملایم می‌کنیم و سپس 1 عدد فلفل دلمه را شسته و نگینی خرد می‌کنیم و به تابه مرغ اضافه می‌کنیم و منتظر می‌شویم فلفل دلمه نرم شود و در آخر مقدار کافی نمک و فلفل برای مزه‌دار شدن به مرغ اضافه می‌کنیم و کمی ‌پودر سیر نیز به آن می‌زنیم. اکنون مواد میانی لازانیا رشته فرنگی آماده است.
  مرحله چهارم:
سپس در ادامه 600 گرم رشته فرنگی را داخل یک قابلمه می‌ریزیم و به آن کمی ‌روغن مایع و مقدار زیادی آب و مقداری نمک اضافه می‌کنیم و قابلمه را روی گاز می‌گذاریم و رشته فرنگی وقتی آماده شد آن را آبکش می‌کنیم.
  مرحله پنجم:
در ادامه یک ظرف پیرکس را انتخاب می‌کنیم و کف و دیواره‌های آن را از سُس بشامل تهیه شده در مرحله اول می‌ریزیم و سپس یک لایه رشته فرنگی کف ظرف می‌گذاریم و سپس روی آن را از مواد میانی مرغ و فلفل دلمه می‌ریزیم و روی آن را پنیر موزارلا و سُس بشامل می‌ریزیم و سپس مجدداً روی آن‌ها رشته فرنگی می‌ریزیم و روی رشته فرنگی را پنیر پیتزا می‌ریزیم و سپس ظرف را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد برای مدت 45 دقیقه می‌گذاریم تا بپزد و سپس 3 دقیقه نیز گریل را روشن می‌کنیم تا روی آن خوش رنگ و طلایی شود.
  مرحله ششم:
در ادامه وقتی لازانیا رشته فرنگی ما آماده شد ظرف آن را از فر در آورده و آن را برای شام و یا برای ناهار همراه با سبزی خوردن و سالاد شیرازی و زیتون پرورده و ... میل می‌کنیم. نوش جان
امیدوارم از دستور تهیه این لازانیا خوشتان آمده باشد و آن را در منزل درست کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی