[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

رئیس دیوان عدالت اداری: ۵۰ درصد توان دیوان عدالت باید صرف پیشگیری از ورود پرونده‌ها شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: ۵۰ درصد توان دیوان عدالت اداری باید صرف رسیدگی مطلوب و باکیفیت به پرونده‌ها شود و ۵۰ درصد دیگر باید برای پیشگیری و کاهش ورودی پرونده‌ها به دیوان باشد.
به گزارش ایسنا به نقل از دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق، رئیس دیوان عدالت اداری، در نشست تخصصی مشترک دیوان عدالت اداری و وزارت نیرو با موضوع آسیب‌شناسی پرونده‌های مربوط به اعتراض به آرای کمیسیون آب‌های زیرزمینی در دیوان، به لزوم حل مشکلات مردم در سازمان‌ها و بدون نیاز به مراجعه به دیوان اشاره کرد و گفت: اساس تشکیل دوازده کارگروه مشترک با وزارتخانه‌ها همین موضوع است که تشکیل اولین جلسه بعد از دو ماه با موضوع آب، مایه خرسندی است و هدف اصلی این کارگروه‌ها پیشگیری از طرح دعاوی در دیوان، تسریع در رسیدگی و سهولت اجرای احکام است.
مصدق با اشاره به اینکه ۵۰ درصد توان دیوان عدالت اداری باید صرف رسیدگی مطلوب و باکیفیت به پرونده‌ها شود و ۵۰ درصد باید برای پیشگیری و کاهش ورودی پرونده‌ها به دیوان صرف شود، گفت: به مردم و رئیس قوه قضائیه قول داده‌ام که با همکاری قضات و کارکنان، یک دیوان عدالت اداری متفاوت را در دو سال آینده خواهیم داشت و رویکرد دیوان اتخاذ تدابیر پیشگیرانه جهت کاهش ورودی و رسیدگی علمی، کیفی و سریع به پرونده‌ها خواهد بود.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: از ابتدای فعالیت در دیوان عدالت اداری پیگیری کردیم تا کارگروه‌های مشترکی را با همکاری وزارتخانه‌ها تشکیل دهیم تا در خصوص پرونده‌های پرتکرار و پرشکایت از سازمان‌هایی مثل سازمان تأمین اجتماعی یا شهرداری‌ها بتوانیم راهکارهایی را اتخاذ کنیم تا مشکلات مردم در خود سازمان‌ها برطرف شود.
مصدق ادامه داد: به همین منظور ۱۲ کارگروه مشترک مشغول شد و نخستین کارگروه آن در موضوع چاه‌های بدون پروانه و مسائل مرتبط با آب با حضور مدیرانی از وزارت نیرو برگزار شد. در این کارگروه‌ها اگر به این نتیجه برسیم که قوانین یا مقررات باید تغییر کند یا برداشت متفاوت از آنها وجود دارد، حتماً به سمت اصلاح قوانین یا مقررات به نفع مردم، گام برمی‌داریم.
رئیس دیوان عدالت اداری در پایان گفت: امیدوارم در آینده‌ای نزدیک بتوانیم نتایج برگزاری این کارگروه‌ها را به مردم ارائه کنیم.
اولین جلسه کارگروه مشترک بین دیوان عدالت اداری و وزارت نیرو با موضوع رسیدگی به پرونده‌های آب‌های زیرزمینی با حضور رئیس دیوان عدالت اداری و قضات شعب مربوطه و تعدادی از مدیران وزارت نیرو تشکیل شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی