[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیریم، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست دیروز ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه تأکید کرد: با توجه به چرخش بالای ویروس کرونا در بین افراد جامعه، مراقب کمین‌های این ویروس باشیم. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با هشدار نسبت به چرخش بالای ویروس کرونا به ویژه نوع هندی در بین افراد جامعه، ضرورت افزایش جدیت در رعایت پروتکل‌های بهداشتی را یادآور شد.
او با اشاره به قدرت بالای سرایت پذیری ویروس کرونا نوع هندی، بر مشارکت بیشتر مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا تأکید کرد و هرگونه بی توجهی، سهل انگاری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، حضور در تجمعات و مراکز پرتردد را زمینه ساز شدت چرخش و انتقال این بیماری در جامعه دانست.
دکتر لطفی گفت: موج پنجم ویروس کرونا با وجود نوع جهش یافته هندی، بسیار سهمگین تر از موج‌های پیشین است و مسئوولان دستگاه‌های اجرایی باید نظارت بیشتری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌ها به ویژه در اماکن پرتردد داشته باشند و در رعایت محدودیت‌های کرونایی، سخت گیری جدی انجام شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تنها راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و برون رفت از بحران را جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی دانست و مشارکت همه اقشار جامعه را برای رسیدن به این امر خواستار شد.
دکتر لطفی همچنین در این نشست وضعیت آمار مبتلایان به ویروس کرونا و جان باختگان این بیماری در شیراز و استان، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ساعته و تست‌های سریع، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹، همچنین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی