[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

معاون علوم‌پزشکی شیراز: تزریق «کووبرکت» از امروز در فارس آغاز می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اعلام کرد که تزریق واکسن کووبرکت در فارس از امروز یکشنبه ۲۰ تیرماه آغاز خواهد شد.
دکتر عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: حدود ۳۵۰۰ دوز از واکسن برکت در نخستین مرحله به فارس اختصاص داده شده است. او همچنین از ورود حدود ٥٠هزار دوز انواع واکسن به استان فارس طی هفته جاری خبر داد و افزود: تاکنون ٤٣٦هزار دوز واکسن به اعضای گروه‌های واجد شرایط در فارس تزریق شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: این میزان سهمیه پیش‌بینی شده واکسن‌های وارداتی برای فارس ویژه گروه‌های سنی ٦٥ سال به بالاست. همتی ادامه داد: هم‌اینک ظرفیت بستری بیمارستان‌ها در شیراز تکمیل شده‌ است و مراکز ۱۶ساعته با روند افزایشی مراجعات افراد بیمار یا مشکوک به بیماری مواجه هستند. او اظهار کرد که موج پنجم در فارس همچنان افزایشی است و احتمالاً این روند تا هفته آینده هم تداوم خواهد داشت.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با بیان اینکه سناریوهای مختلفی برای عبور از موج پنجم کرونا تعریف شده است، گفت: یکی از این سناریوها فعال شدن بیمارستان‌های خصوصی، تعطیلی عمل‌های غیرضروری بیمارستان‌های دولتی و تکمیل شدن بیمارستان پشتیبان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی