[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

جلیل وزارت آموزش و پرورش از کانون فارس، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر آموزش و پرورش در آیین اختتامیه همایش ملی کودکان ایران اسلامی ‌در شیراز گفت: دستاوردهای سومین همایش ملی کودکان ایران اسلامی‌ در دوره پیش دبستانی باید منجر به تشکیل هسته فکری قدرتمند در راستای تحکیم و توسعه هویت دانش آموزان شود. به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سومین همایش ملی کودکان ایران اسلامی ‌به خوبی برگزار شد، گفت: دستاوردهای این همایش باید منجر به تشکیل هسته فکری قدرتمند در راستای تحکیم و توسعه هویت دانش‌آموزان شود.رضوان حکیم‌زاده گفت: هویت محصول یادگیری است و این یادگیری می‌تواند به صورت هدفمند و ضمنی صورت گیرد و ما با شناخت از مؤلفه و شاخصه‌های اصلی هویت، می‌توانیم در آموزش آن به کودکان هدفمند و منسجم عمل کنیم.او در ادامه گفت: هویت‌یابی و هویت‌سازی، زمانی به درستی انجام می‌پذیرد و منجر به تشکیل یک هویت یکپارچه می‌شود که در ساخت این هویت، تمامی ‌عناصر مهم و ارزشمند ملی و مذهبی دخیل باشند. معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: ما به دنبال این هستیم که بدانیم از چه راه‌هایی می‌توان در عین حفظ موجودیت و هویت اصلی خویش، از سایر مقوله‌های بین‌المللی و جهانی برای توسعه هویت خویش بهره بگیریم. او گفت: در رابطه با آموزش کودکان مهم است که از طریق فعالیت‌های برانگیزاننده و جذاب مانند بازی، دست‌ورزی، فعالیت‌های داستانی و نمایشی و هنر، به آموزش کودکان اقدام کنیم. حکیم زاده در مراسم پایانی این همایش، از حمایت‌ها و همکاری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس تجلیل کرد. سعیدرضا کامرانی، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در همایش ملی«هویت کودکان ایران اسلامی ‌در دوره پیش‌دبستانی» گفت: کانون پرورش فکری با انجام فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی، میزبان کودکان و نوجوانان علاقه‌مند است. به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل کانون فارس، سعیدرضا کامرانی که در سومین همایش ملی «هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش‌دبستانی» در شیراز سخن می‌گفت، افزود:  محورهایی از سومین همایش هویت کودکان ایران اسلامی ‌در دوره پیش دبستانی به‌طور ویژه به فعالیت‌های تخصصی کانون مرتبط است از جمله: فیلم‌کوتاه و پویانمایی، بازی‌های کودکانه، قصه‌گویی، قصه‌خوانی و قصه‌نویسی که از مأموریت‌ها و فعالیت‌های ویژه کانون است.
وی گفت: مخاطبان کانون دانش‌آموزان هستند هر چند همه آن‌ها عضو کانون پرورش فکری نیستند و تنها کسانی که علاقه‌مند به فعالیت‌های تخصصی فرهنگی، هنری و ادبی هستند با حضور در مراکز کانون از 62 فعالیت ویژه، بهره‌مند می‌شوند. کانون پرورش فکری، محل سرگرمی ‌و نگهداری کودکان و نوجوانان نیست، بلکه این نهاد فرهنگی محل مراجعه کودکان و نوجوانانی است که علاقه‌مند به رشته‌های فرهنگی، هنری و ادبی هستند که در کانون به آن پرداخته می‌شود.
مدیر کل کانون فارس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانات ‌مقام معظم رهبری درباره کانون که «این کانون با نسلی سر و کار دارد که هر چه را فرا بگیرد در او ماندگار می‌شود» گفت: اگر برای فرهنگ سرمایه‌گذاری نکنیم باید چندین برابر، هزینه‌های بی‌فرهنگی آن را بپردازیم. به گفته‌ کامرانی، کانون تلاش می‌کند تا به جای خوردن حسرت دیروز  و تلف کردن امروز و هراس از فردا، از گذشته، تجربه اندوخته و با بهره‌برداری از امکانات و زمان حال، با پیش‌بینی و مدیریت دقیق، برای آینده برنامه‌ریزی کند چون آینده چیزی نیست که بخواهیم با آن مواجه شویم؛ فردا می‌رسد و باید برای ساختن آن برنامه داشته باشیم. او افزود: در استان فارس تعامل خوبی بین کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش وجود دارد و این دو نهاد با هم‌افزایی، می‌توانند فعالیت‌های مشترک مفیدی را برای آینده‌سازان ایران اسلامی ‌انجام دهند چون مهم‌ترین سرمایه‌های کشور را در اختیار دارند. 
رضوان حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش نیز در مراسم پایانی این همایش، از حمایت‌ها و همکاری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس تجلیل کرد. سومین همایش ملی «هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش‌دبستانی»، در راستای پرورش مبانی هویت ایران اسلامی ‌در کودکان به‌ ویژه کودکان دوره پیش‌دبستانی و با هدف ترویج فرهنگ و هویت ایران اسلامی ‌و پیوند هرچه بیشتر کودکان با انقلاب اسلامی‌ و هویت ملی، در فارس برگزار شد و مربیان و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، داوری بیش از 1000 اثر در قالب فیلم‌کوتاه و پویانمایی، بازی‌های کودکانه، قصه‌گویی، قصه‌خوانی و قصه‌نویسی را بر عهده داشتند. این همایش در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۶ و ۱۷ تیر ۱۴۰۰ در شیراز برگزارشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی