[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

چرا نباید از سفید کننده برای پاک کردن کپک استفاده کرد؟، روزنامه شیراز نوین

کپک‌ها برای سلامت بدن انسان بسیار مضر هستند، بنابراین باید آن‌ها را با روشی اصولی و صحیح با ماده‌ای مناسب از بین ببرید.
به گزارش نمناک، کپک‌ها معمولاً ظاهر بدی دارند و برای سلامتی ضرر دارند و به همین دلیل خلاص شدن از شر کپک به شکل صحیح، اهمیت بسیار زیادی دارد. بعضی از انواع کپک هستند که سم‌هایی را تولید می‌کنند و برای بدن انسان خطرات زیادی دارند و ممکن است باعث ایجاد علائم و مشکلات تنفسی شوند و در بدترین حالت سیستم ایمنی را درگیر خواهند کرد.
ماده سفید کننده هم یکی از محصولات پرکاربردی است که برای پاک کردن کپک استفاده می‌شود. ممکن است ماده سفید کننده در ظاهر کپک را از بین ببرد زیرا رنگ آن را خنثی می‌کند و شما فکر می‌کنید که دیگر هیچ کپکی وجود ندارد اما غشای کپک زیر آن قوی و زنده باقی می‌ماند و ممکن است موم آزاد شده از آن باعث بیماری شود، برای همین توصیه می‌شود هرگز با سفید‌کننده‌های مخصوص ظرف و ... کپک‌ها را تمیز نکنید.
بهترین راه برای از بین بردن کپک‌ها
در بخش‌های قبلی نمناک کامل توضیح دادیم و دانستید که از آن‌جایی که سفیدکننده در پاک کردن کپک مؤثر نیست، در نتیجه می‌توانید از روش‌های دیگری شامل موارد زیر استفاده کنید:
محلول سرکه
سرکه می‌تواند 82درصد از همه اجزای کپک را در اولین استفاده از بین ببرد و مشکلات مربوط به کپک را رفع کند. سرکه مخمری سفید را به اندازه 80 درصد که در سوپرمارکت‌ها هم موجود است، با آب به اندازه 20 درصد با یکدیگر ترکیب کنید. داخل بطری اسپری بریزید و به سطوح مورد نظر بزنید.
بعد از 20 دقیقه؛ روی آن را دستمال بکشید و کپک را با آب گرم پاک کنید.
روغن درخت چای
روغن درخت چای خواص ضد قارچی دارد و به طور مؤثر کپک را از بین می‌برد. البته یک پاک کننده عالی محسوب نمی‌شود اما می‌توانید سه درصد از روغن درخت چای را که در آن یک قاشق چای خوری روغن درخت چای و دو فنجان آب گرم استفاده شده است، برای این وضعیت استفاده کنید.
محلول را قبل از استفاده خوب تکان دهید سپس آن را داخل بطری اسپری بریزید و به ناحیه مورد نظر بزنید. در عرض 20 دقیقه روی قسمت مورد نظر را با آب گرم دستمال بکشید. اگر لکه کپک باقی مانده بود، از آمونیاک و سرکه استفاده کنید.
کپک می‌تواند کشنده باشد
دانه‌های حاصل از کپک در فضا پخش می‌شوند. بدن بسیاری از افراد در برابر انواع مختلف کپک‌ها واکنش خاصی نشان می‌دهد اما بعضی از انواع آن‌ها همان‌طور که بالاتر هم اشاره کردیم، به دلیل تولید سرم باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک می‌شوند که در چنین شرایطی استفاده از ماسک‌های محافظتی برای پاک کردن کپک‌ها حتماً توصیه می‌شود.
هر چقدر که فضای ایجاد شده همراه با کپک بزرگ‌تر باشد، خطرات آن بیشتر است، بنابراین گاهی اوقات بهتر است که از یک متخصص بخواهید تا برای پاک کردن کپک‌ها اقدام کند و اقدامات امنیتی را به کار بگیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی