[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

اتفاق عجیب برای تکواندوکار المپیکی ایران، روزنامه شیراز نوین

فدراسیون جهانی تکواندو به دلیل اصابت ضربه به سر میرهاشم حسینی در رقابت‌های قهرمانی آسیا و این ادعا که وی نباید تا یک ماه در هیچ رویدادی حاضر می‌شد، ۲۰ امتیاز قهرمانی او در تورنمنت لبنان را در رنکینگ محاسبه نکرد.
آرش فرهادیان درباره اقدام عجیب فدراسیون جهانی تکواندو در اعمال نکردن ۲۰ امتیاز کسب مدال طلای میرهاشم حسینی در تورنمنت لبنان، برای رنکینگ المپیک، اظهار کرد: میرهاشم حسینی در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا که ۲۶ خرداد برگزار شد، توسط حریف کره‌ای از ناحیه صورت ضربه خورد و قانون فدراسیون جهانی می‌گوید، ورزشکاری که از ناحیه سر ضربه بخورد تا یک ماه نباید در رویدادی شرکت کند.
رئیس سازمان تیم‌های ملی تکواندو، تصریح کرد: از آن‌جا که میرهاشم حسینی بلافاصله بعد از رقابت‌های قهرمانی آسیا در تورنمنت لبنان به میدان رفت و با شکست تمامی ‌رقبا به مدال طلا رسید، فدراسیون جهانی اعلام کرده وی به دلیل اصابت ضربه به سرش در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا، نباید در تورنمنت لبنان به میدان می‌رفت، به همین دلیل نیز ۲۰ امتیاز او را در رنکینگ محاسبه نکرده‌اند!
وی با بیان اینکه فدراسیون تکواندو اعتراض خود را به این تصمیم فدراسیون جهانی اعلام کرده است، گفت: ما نسبت به این تصمیم اعتراض و اعلام کردیم، اولاً ضربه حریف کره‌ای به سر میرهاشم حسینی به گونه‌ای نبود که وی نتواند به مبارزه ادامه بدهد، کما اینکه وی بلافاصله پس از این مسابقات ۴ یا ۵ مبارزه در تورنمنت لبنان داشت که توانست همه را شکست بدهد و صاحب مدال طلا شود. دوم اینکه ما همان‌جا از مسئولان اتحادیه تکواندوی آسیا استعلام گرفتیم و آن‌ها اعلام کردند وی مشکلی برای مبارزه ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی