[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

تأمین ۵.۵میلیارد دلار با نرخ ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تأمین ارز کالاهای اساسی اولویت بانک مرکزی است، گفت: در این راستا از ابتدای سال تاکنون ۵.۵میلیارد دلار از ۸میلیارد دلار مرحله اول، تأمین ارز کالاهای اساسی و دارو با نرخ ترجیحی انجام شده است. 
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از بانک مرکزی، «اکبر کمیجانی» در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اهمیت تأمین ارز برای کالاهای اساسی و دارو گفت: از ابتدای قبول مسئولیت به عنوان قائم‌مقام و نیز رئیس کل بانک مرکزی، همواره نسبت به تأمین کالاهای اساسی و لزوم ایجاد آرامش در جامعه توجه ویژه داشته‌ام و بخش ارزی بانک مرکزی نیز تمام تلاش خود را در این خصوص انجام داده‌ است.
رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: بانک مرکزی از ابتدای سال تاکنون نسبت به تأمین ارز ۵.۵میلیارد دلار از ۸میلیارد دلار مرحله اول اقدام کرده است که خوشبختانه بخشی از کالاها وارد کشور شده و بقیه نیز در گمرکات است.
رئیس شورای پول و اعتبار عنوان کرد: طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی، اختصاص ۲میلیارد دلار باقی‌مانده از بودجه برای واردات کالاهای اساسی در نیمه اول سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.
کمیجانی با تأکید بر اینکه بانک مرکزی همانند تلاش برای تأمین ارز ۶میلیارد دلار تکلیف شده، اقدامات لازم در خصوص تأمین ارز این ۲میلیارد دلار اضافه شده را نیز در اسرع وقت انجام خواهد داد، ابراز امیدواری کرد: با تحقق این امر وضعیت بهتری را در موجودی کالاهای اساسی در کشور شاهد باشیم.
رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: بانک مرکزی با وجود همه محدودیت‌ها از حیث میزان و دسترسی به منابع، در تلاش است ثبت سفارش‌های انجام‌شده را از طریق منابع نفتی تأمین کند و فرایندهای تخصیص ارز نیز تسریع شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی