[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

زمان لغو دریافت مالیات بر ارزش افزوده طلا مشخص نیست، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: ابلاغیه لغو دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا از سوی ریاست جمهوری به سازمان امور مالیاتی داده شد اما زمان اجرا و صدور بخش‌نامه آن فعلاً مشخص نیست و نیازمند فراهم شدن 
مقدمات است.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اتاق اصناف ایران، «ابراهیم محمدولی» تصریح کرد: در هشت سال گذشته صنعت طلا و جواهر در خصوص حذف ارزش افزوده از اصل طلا با دولت و مسئولان رایزنی کرده است تا اینکه مجلس شورای اسلامی، دولت و به ویژه سازمان امور مالیاتی نسبت به این موضوع آگاه شده و به این نتیجه رسیدند که ارزش افزوده از اصل طلا باید برداشته شود.
وی افزود: اصل طلا، ابزار کار صنعت طلا و جواهر و برای مردم سرمایه است و نمی‌توان بر ابزار کار و سرمایه مردم مالیات بر ارزش افزوده گذاشت؛ به این ترتیب چند روز پیش، ابلاغیه‌ای از طریق ریاست جمهوری اعلام شد که اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده معاف شده است.
محمدولی خاطرنشان کرد: با وجود این، زمان اجرای این ابلاغیه مشخص نیست و به سازمان امور مالیاتی بستگی دارد تا زمانی که بخش‌نامه‌ای برای اجرا به ما داده نشود، قانون قبل به قوت خود باقی است. رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی باید برای اجرای این امر سامانه‌ای فراهم و چهارچوب مقررات آن را تعریف کند و پس از آن بخش‌نامه‌ای خواهد کرد که مالیات ارزش افزوده از چه تاریخی و چه چهارچوبی نباید گرفته شود. وی اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده اصل طلا، ۹ درصد است و زمانی که دریافت این مالیات لغو شود، طبیعی است که قیمت نهایی برای مصرف‌کننده کاهش خواهد یافت و میزان تقاضا برای خرید طلا را افزایش می‌دهد. به گفته محمدولی، این روند همچنین در صادرات نیز می‌تواند تأثیر مثبتی بگذارد؛ به شرط اینکه موانع دیگری که برای صادرات وجود دارد نیز برداشته شود که البته تا امروز تلاش‌های خوبی در عرصه رفع این موانع انجام شده است، اما نیاز به همکاری‌های بیشتری از سوی دولت برای افزایش صادرات داریم.
به گزارش ایرنا، طی روزهای اخیر خبر حذف مالیات بر ارزش افزوده در فضای مجازی منتشر شد و به خریداران تأکید می‌شد که هنگام خرید به این موضوع توجه داشته باشند.   

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی