[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

عضو مجلس خبرگان رهبری: عدالت‌ورزی ملاک شورای ششم شیراز باشد، روزنامه شیراز نوین

عضو مجلس خبرگان رهبری حفظ وحدت و عدالت ورزی را لازمه کار منتخبان شورای ششم شیراز دانست و گفت: آنچه که کارها را مختل می‌کند، عدم وحدت است و برای اینکه امیدهای مردم احیا شود، لزوم رعایت وحدت و همدلی بین اعضا ضروری است.
آیت‌الله کلانتری در دیدار با اعضای منتخب شورای ششم اسلامی شهر شیراز، ضمن آرزوی توفیق خدمت در این عرصه، خدمت به مردم را نوعی عبادت دانست و گفت: همواره در سخن و سیره ائمه اطهار(ع) خدمت به خلق به عنوان بالاترین نعمت از آن یاد شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از دفتر نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله کلانتری کار بدون صبغه الهی را بی ثمر دانست و افزود: بُرد و ارزش کاری ماندگار است که الهی و خدایی باشد.
او خدمت رسانی و سوددهی به بندگان خدا که در کلام پیامبر اکرم(ص) موردتأکید قرار گرفته است را متذکر شد و گفت: خدمت کارگزاران مسلمان به صورت عام است و شما منتخبان مردم باید طوری خدمت کنید که همه را پوشش دهد و از کار کردن برای گروه خاص باید پرهیز شود. رئیس جامعه اساتید حوزه‌های علمیه فارس ورود به عرصه خدمتگزاری به مردم را عرصه مبارکی دانست و از منتخبان شورای ششم خواست تا خدمت به آحاد مردم و شهروندان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و قشر مستضعف را همواره موردتأکید و توجه خود قرار دهند.
آیت‌الله کلانتری با برشمردن اهم ویژگی‌های خدمتگزاران نظام اسلامی در جامعه، تواضع و فروتنی در برابر افراد جامعه در خدمت به آنها، ساده زیستی و دوری از تجملات و تشریفات را به منتخبان شورای ششم متذکر شد و افزود: هر چیزی که در نگاه مردم تجملات و تشریفات است را به کلی از آن دوری کنید؛ زیرا کارگزاران نظام اسلامی نباید درگیر این نوع از رفتارها شوند.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود پرهیز از منت گذاری بر مردم را موردتأکید قرار داد و گفت: اگر برای مردم کاری کردید خوشحال باشید، اما منت بر سر آنها نگذارید؛ زیرا این وظیفه شماست و از بزرگ شماری کارهایتان نیز پرهیز کنید؛ زیرا منت گذاری احسان را نابود می‌کند و بزرگ شماری نور حق را از بین خواهد برد.
او همچنین محکم کاری در امور و انجام کار برای نسل فعلی و حتی برای نسل‌های بعد را موردتأکید قرار داد و افزود: معمولاً در کارهای فرهنگی متولی زیاد داریم، اما متولی واحد نداریم. از این رو عمدتاً شاهد انجام کارهای سطحی و مقطعی هستیم. آیت‌الله کلانتری از اعضای منتخب شورای ششم خواست در انجام فعالیت‌های فرهنگی همواره، نیاز جامعه، مشورت، مطالعه، اخذ نظرات کارشناسی و اثرگذاری را مد نظر قرار دهند تا شاهد اثرات فراگیر این گونه اقدامات در شهر باشیم. نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری انجام کارها بر پایه قرار گرفتن مسجد عنوان محور اقدامات در راستای ماندگاری را مورد تأکید جدی قرار داد و افزود: احیای طرح مسجد محوری در شهرداری و شورای شهر امری ضروریست و در این میان با مشورت ائمه جماعات مساجد و هماهنگی، همدلی و شعار واحد می‌توان شاهد انجام اقدامات فرهنگی ماندگار در شیراز به عنوان سومین حرم 
اهل بیت(ع) بود.
آیت‌الله کلانتری اهتمام ویژه به حفاظت از بیت المال و حق الناس را مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: همواره به این موضوع توجه ویژه داشته باشید؛ زیرا همه ما در روز قیامت باید پاسخ گوی در بیت المال که متعلق به آحاد مردم است باشیم و از این رو در تأمین اعتبارات و هزینه کردن آن خیلی مراقب باشید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی