[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

چراغ تشکل‌های دانشجویی باید روشن شود، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
معاون سیاسی و فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس، با بیان اینکه تشکل‌های دانشجویی همواره یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین نهادها در مقاطع مختلف به شمار می‌روند، گفت: امروزه نیاز جامعه دانشگاهی بر این است که تشکل‌های دانشجویی را فعال تر کنیم؛ زیرا با توجه به ارتباط آنان با جامعه می‌توانند صدای مشکلات مردم را به گوش نخبگان برسانند. به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس، صبح دیروز حجت الاسلام مرتضی کوهی در دومین دیدار سالانه خود با مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه پیام نور استان فارس اظهار داشت: یکی از سیاست‌های کلان دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه که ارتقای بینش سیاسی و مذهبی است، ضرورت دارد طبق فرمایش مقام معظم رهبری که دانشجو مؤذن جامعه است، فضایی فراهم شود تا دانشجو در تشکل‌های دانشجویی به گونه ای رشد پیدا کند که نمود بیرونی داشته و در جامعه فعالیت مستمر داشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه لزوم ورود تشکل‌های دانشجویی به مباحث اجتماعی بیشتر روشنگری و آگاه سازی مردم است، اظهار کرد: بیشتر مردم در مواجهه با احزاب و کاندیداها بی طرف هستند و این تبلیغات است که در جهت گیری سیاسی مردم اثرگذار عمل کنند که دانشجو در اینجا با شناساندن ویژگی‌های مباحث روز جامعه و با تشکیل تریبون‌های سیاسی افراد جامعه را نسبت به واقعیت‌ها آگاه کنند. به عقیده این استاد دانشگاه، دلسردی و کمرنگ شدن فعالیت‌های دانشجویی و تشکل‌ها را چالش کرونا دانست و بیان کرد: دانشجویان با وضعیت بیماری کرونا و دور بودن از دانشگاه کمتر فعالیت می‌کنند و نیاز است بر اساس نقشه راه که قرار است به دفاتر نهاد استان ابلاغ شود، این کمبود برطرف شود. معاون سیاسی و فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس تأکید کرد: در دانشگاه‌های استان فارس امروزه نیاز است هر برنامه فرهنگی و سیاسی که در دانشگاه‌ها انجام می‌شود، با حمایت تشکل‌های دانشجویی برگزار شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس، این دیدار‌ها قرار است در تمامی دفاتر نهاد استان انجام شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی