[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

مقررات استخدامی در شهرداری باید اصلاح شود، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به بحران‌هایی اشاره کرد که در روزها و ماه‌های اخیر زندگی مردم را به شدت تحت تأثیر قرار داده است. سید عبدالرزاق موسوی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به اینکه بیماری کرونا مشکلات ناشی از آن به همراه قطعی مکرر برق چالش‌های زیادی را پیش روی مردم قرار داده، اظهار داشت: خشک‌سالی و آسیب‌های زیست محیطی، ثبت نام‌ مدارس و ‌مشکلات دانش آموزان و والدین از جمله مواردی است که تنش‌های زیادی را به جامعه تزریق می‌کند. در این وضعیت برخی از نمایندگان مجلس هم که گویا همه مسائل را حل کرده اند و فقط موضوع شوراها مانده است و موضوع تخلفات در شوراها را مطرح می‌کنند. در حالی که بارها عرض کرده ایم، این تعداد تخلفات که اساساً نباید باشد، در مقابل تعداد اعضای شوراها و در مقایسه با بخش‌های دیگر جامعه اندک است. حال باید پرسید چرا از خدمات شوراها صحبت نمی‌کنید؟
وی در ادامه افزود: در این زمینه از خود سؤال کنید، برای حل مشکلات شوراها چه کرده اید؟ این دوستان باید پاسخ دهند برای مشکلات متعدد مردم چه کرده اند. آیا موضوع فساد محدود به شوراهاست؟ ریشه و عوامل این فساد چیست؟ مجلس برای حل این مسئله چه کرده است؟ اینکه علل و عوامل ایجاد فساد و تبعیض و نابرابری چه کسانی بوده و هستند، بسیار مهم است. حتماً باید در فضای منطقی به بررسی آسیب‌های شوراها پرداخت. این مقام مسئول با اشاره به برخی مشکلات حوزه نیروی انسانی شهرداری شیراز اظهار داشت: باید دید چه کسانی این حجم از نیروی انسانی بدون ضابطه و بدون هرگونه معیاری را به شهرداری تحمیل کرده اند و چه بار مالی بزرگی بر شهر و مردم تحمیل شده است.
موسوی ادامه داد: امروز چرا مجلس شورای اسلامی -چه مجلس قبل و چه مجلس فعلی- به این موضوع سامان‌دهی و اصلاح مقررات استخدامی شهرداری‌ها نمی‌پردازد؟ مقررات استخدامی شهرداری و همچنین حقوق و دستمزد باید اصلاح شود وگرنه شهرداری رسماً به کمیته امداد تبدیل خواهد شد! وی با اشاره به بندهایی از قانون اساسی در خصوص مساوی بودن حقوق مردم در بخش‌های مختلف و جلوگیری از تبعیض گفت: ماچاره ای نداریم، مگر اینکه همه به اجرای قانون و اخلاق بدون هیچ تبعیض و گزینشی تن در دهیم.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص اجرای تکالیف بودجه گفت: در این دوره شورا تاکنون بیش از ۸۰۰ مصوبه به تصویب شورا رسیده است که از این تعداد ۲۶۶ مصوبه در خصوص سلب قابلیت، مساعدت و کمک مالی، نام‌گذاری معابر و مأموریت خارجی و بودجه‌های سالیانه، تعداد ۳۵۳ مصوبه که شامل ۱۳۲ طرح و ۲۲۰ لایه می‌شود و دربرگیرنده مصوبات راهبردی، مدیریتی دستورالعمل‌ها، آیین نامه‌ها، بهای خدمات، سرمایه گذاری و عوارض است و از این تعداد مصوبه تعداد ۶۲۸ مصوبه یک بار مصرف بوده است. یعنی با یک بار اقدام شهرداری، مصوبه اجرایی شده است و تعداد ۱۴۴ مصوبه هم دارای مدت بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی