[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

می‌توانیم فصل آینده مدعی صعود باشیم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین 
تیم پر فراز و نشیب، عجیب و دوست داشتنی قشقایی، توانست با کسب پیروزی بزرگ برابر یکی دیگر از مدعیان صعود، شانس بقای خود را تا حدود زیادی بالا ببرد و امروز با کسب یک تساوی در رشت می‌تواند خیال خود را راحت کند.
کاپیتان با سابقه این تیم که به دلیل مصدومیت نتوانسته هم‌بازیانش را در این سفر همراهی کند به شیراز نوین گفت: بازی  هفته گذشته با بادران، به طور کلی برای فوتبال شیراز اهمیت بسیار زیادی داشت. خدا را شکر می‌کنیم که کمک کرد و هر دو تیم پیروز شدند چون پیروزی یک تیم برای شیرین شدن کام همه کافی نبود.
هادی خادم افزود: تصاویر بازی هفته گذشته فجر را دیدم که چطور در تهران برق ورزشگاه را قطع کردند و دست به هر کاری زدند تا این تیم را زمین بزنند اما فجر پا پس نکشید و نتیجه را گرفت. با این حال، باید مسئولان فوتبال ما هم هوشیار باشند و طوری عمل کنند که بتوانیم نتایج لازم را بگیریم. خدا را شکر می‌کنم که پیش از بازی با چوکا، فاصله امتیازی ما با این تیم به حدی رسید که حتی پیروزی آن‌ها هم نتواند این فاصله را جبران کند وگرنه آن‌ها در رشت دست به هر کاری می‌زدند تا ما را شکست دهند.
وی گفت: باید از تیم پارس جنوبی جم هم تشکر کنیم که بازی جوانمردانه‌ای انجام داد. زمانی که چوکا یک گل در جم به ثمر رساند، فکرش را نمی‌کردیم بازی برگردد اما جمی‌ها گل تساوی را زدند تا نشان دهند جوانمردی در فوتبال نمرده است. زیبایی فوتبال هم به این است که حق به حق‌دار برسد و تیمی‌ که حقش است، بماند. درست است که گاهی ممکن است این اتفاق برای خودمان تلخ باشد اما باید بدانیم همه در حال تلاش هستند و کسب موفقیت با زیرپا گذاشتن حق دیگران، ارزشی ندارد.
خادم در پاسخ به این سؤال که چرا قشقایی در برابر بزرگان نتایج بسیار خوبی گرفته اما نتوانست از پس تیم‌های ته جدولی بر بیاید، گفت: برای تیمی ‌مثل ما که خیلی از بازیکنانمان اولین سال حضورشان در لیگ یک را تجربه می‌کنند، ایجاد انگیزه برابر تیم‌های مدعی خیلی راحت است. بازیکنان یک هفته با تمام وجود تمرین می‌کنند تا بتوانند در مقابل فلان تیم قدرتمند بازی کنند و نتیجه این تمرینات را هم در طول بازی مشاهده می‌کنیم. اما در بازی‌های کوچک، دادن انگیزه به این بازیکنان کار سختی می‌شود. هنر هم همین است که بتوانیم به آن‌ها برای بازی مقابل تیم‌های پایین جدول  انگیزه بدهیم که متأسفانه امسال در این زمینه موفق عمل نکردیم.
کاپیتان قشقایی که تنها بازمانده آن پیروزی تاریخی مقابل پرسپولیس تهران است، در خصوص آینده این تیم گفت: امسال اکثر بازیکنان قرارداد دو ساله دارند و این یعنی می‌توان آن‌ها را نگه داشت. اگر بازیکنان امسال را حفظ کنیم و فصل آینده هم چند بازیکن به ترکیب ما اضافه شوند، تیم قدرتمندی تشکیل می‌دهیم که می‌تواند مدعی صعود به لیگ برتر باشد. البته مسئله اقتصادی هم اهمیت زیادی دارد. تیم ما به صورت شخصی اداره می‌شود و این کار بسیار سختی است.
 بهتر است کمک‌ها به پاداش‌های مقطعی محدود نشود. اگر از همان ابتدا، بودجه‌ای در اختیار باشگاه قرار داده شود که بشود روی آن برنامه‌ریزی کرد، قطعاً نتیجه بهتری هم در انتظارمان خواهد بود. ضمن اینکه زیرساخت‌هایمان هم باید بهتر شود، مثل چمن ورزشگاه پارس که خرابی آن باعث شد هفته قبل پای من در چاله‌ای فرو رفته و باعث آسیب دیدگی‌ام شود. واقعاً برای شهری مثل شیراز قشنگ نیست که یک چمن مناسب برای فوتبال نداشته باشد.
هادی خادم در پایان گفت: بچه‌ها همدلی‌شان را در عمل ثابت کرده‌اند. درست است فصل پر فراز و نشیبی داشتیم اما خیلی برای ماندن جنگیدیم. این تیم یک هویت و یک نماد غیرت و تعصب است که هر بازیکنی لباسش را می‌پوشد، از جان برایش مایه می‌گذارد. هواداران خونگرم و متعصبی داریم که قلبشان به عشق این تیم می‌تپد و امیدواریم بتوانیم در این دو بازی باقی مانده هم دلشان را شاد کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی