[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

وضعیت خون قرمز شد ، روزنامه شیراز نوین

شرایط کرونایی ضمن ایجاد مشکلات گوناگون اجتماعی، آموزشی، اقتصادی و معیشتی، استان فارس را در تأمین خون بیماران نیازمند با مشکل مواجه کرده است.
بنا بر اعلام مسئولان، به دلیل وارد شدن به موج پنجم کرونا و اعمال محدودیت‌های کرونایی، استان فارس با مشکل کمبود ذخایر سه گروه خونی A مثبت، A منفی و O منفی مواجه شده است که این وضعیت، جان بیماران نیازمند را تهدید می‌کند.
مدیرکل انتقال خون استان فارس دوشنبه از دارندگان گروه‌های خونی O منفی، A منفی و A مثبت و دیگر گروه‌های خونی در رده سنی ١٨ تا ٦٠ سال با حداقل ٥٠ کیلو وزن دعوت کرده است تا جهت اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون شیراز مراجعه کنند. بنا بر گزارش دریافتی ایرنا، مسعود ترابی افزود: پایگاه مرکزی شیراز در قصردشت و همچنین پایگاه دکتر حق شناس در فلکه نمازی همه روزه از ساعت ٨ صبح تا ۱۹:۳۰ یکسره در خدمت اهداکنندگان خون هستند.
وی ادامه داد: در روزهای تعطیل نیز خون گیری در ساختمان مرکزی انتقال خون فارس در خیابان قصردشت شیراز و طی ساعات هشت صبح تا ۱۹ انجام می‌شود. دو واحد سیار در سطح شیراز نیز در صورت درخواست، در محل نهادها و ادارات مستقر و اقدام به خون گیری از داوطلبان خواهند کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی