[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

محاکمه ارزبازان ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده صرافی کلاهبردار در شیراز به ریاست قاضی محسن رجائی نیا و مستشاران شعبه اول دادگاه کیفری 1 استان فارس قاضی محمد حسن سپاسدار و حافظ محمدی و با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب شیراز و 170 شاکی این پرونده به صورت علنی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، نماینده دادستان شیراز ضمن قرائت کیفرخواست صادره از دادسرای شیراز به بیان اتهامات «م. د» متهم ردیف اول پرونده و 4 متهم دیگر این پرونده پرداخت و گفت: اتهامات این افراد مشارکت در 157 فقره کلاهبرداری شبکه ای است و متهم ردیف اول علاوه بر آن متهم است به جعل پاسپورت و استفاده از سند مجعول و خروج غیرقانونی از کشور و متهمان دیگر مطرح در پرونده علاوه بر مشارکت در کلاهبرداری، به فراری دادن متهم ردیف اول نیز 
متهم می‌باشند.
قاضی اسدی در ادامه قرائت کیفرخواست با اشاره به زوایای این پرونده گفت: متهمان با تأسیس شرکتی تضامنی تحت عنوان صرافی با همکاری شرکا اقدام به افتتاح مغازه ای در شیراز می‌نمایند و علی رغم انقضای چندین ساله مجوز صرافی، با سوء نیت مجرمانه خود و طراحی نقشه مبادرت به اخذ وجوه کلان از مال باختگان تحت عناوین مختلف از قبیل مشارکت در خرید و فروش ارز و پرداخت سود یا حواله به کشورهای مختلف می‌نمودند.
در ادامه این جلسه 16ساعته دادگاه شاکیان پرونده و همچنین وکلای آنان ضمن بیان شکایات خود بر احقاق حقوق از دست رفته خود تأکید داشتند. در ادامه متهمان پرونده با دستور ریاست دادگاه به بیان دفاعیات اولیه خود پرداختند.
در حاشیه برگزاری این دادگاه، قاضی محسن رجائی نیا با بیان اینکه رسیدگی سریع و قاطع به پرونده‌های کثیرالشاکی و برخورد بدون تبعیض مطابق قانون از تأکیدات ریاست معظم قوه قضائیه گفت: از زمان ارجاع این پرونده به دادگاه کیفری رسیدگی سریع، دقیق و قانونی در دستور کار شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس قرار گرفت. گفتنی است متهم اصلی این پرونده پس از اقدامات مجرمانه اقدام به خروج غیرقانونی از کشور نمود که با تلاش‌های قوه قضائیه و همچنین پیگیری‌های پلیس بین الملل پس از شناسایی در کشور ترکیه، دستگیر و به کشور بازگردانده شد. در حال حاضر نیز یکی دیگر از متهمان این پرونده همچنان متواری می‌باشد و تلاش پلیس بین الملل برای استرداد وی از کشور ثالث ادامه دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی