[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

طلاق کاهش یافت ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل گروه دانش بنیان مؤسسات بهار نکو در استان فارس اعلام کرد که آمار جدایی زوجین طی ۵ سال اول زندگی در استان فارس طی ۱۰ سال اخیر بیش از ۲۰ درصد کاهش داشته است.
حجت‌الاسلام حمید مقامی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تبریک سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، گفت: سال ٨٩ حدود ٥٠ درصد از طلاق‌ها در استان فارس طی ٥ سال اول زندگی مشترک اتفاق می‌افتاد اما با تلاش‌های انجام شده و همراهی این مؤسسه با زوجین در ٥ سال اول زندگی مشترک، امروز میزان طلاق در ٥ سال اول زندگی مشترک در این استان به زیر ٣٠ درصد رسیده است. مقامی با بیان اینکه از آغاز فعالیت مؤسسه بهار نکو تاکنون بالغ بر ۴۰۰هزار نفر در دوره‌های آموزشی هنگام ازدواج این مؤسسه شرکت کرده‌اند، از بهبود نرخ خام طلاق در استان فارس طی سال ۹۹ خبر داد و گفت: جایگاه فارس از نظر نرخ خام طلاق سال گذشته به رتبه ١٨ کشور رسید؛ حال آنکه فارس سال ٨٩ جزو پنج استان اول کشور در این شاخص بود.
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره گروه دانش بنیان مؤسسات بهار نکو، ضمن بیان این مطلب که آموزش‌های این مؤسسه در ۶ سرفصل «اخلاق و حقوق زوجین، روان‌شناسی زن و مرد، مهارت‌های زندگی، بهداشت و مدیریت روابط جنسی، اقتصاد خانواده و تغذیه و طب ایرانی» ارائه می‌شود، گفت: فارس تنها استانی است که با شیوع کرونا، آموزش‌ها را به صورت آنلاین دنبال کرد.
مقامی با یادآوری اینکه سال گذشته بالغ بر ٦٠هزار نفر از کلاس‌های آنلاین استفاده کرده‌اند، اضافه کرد: این مؤسسه تا پنج سال پس از زندگی مشترک زوجین با آنها همراهی می‌کند.
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره گروه دانش بنیان مؤسسات بهار نکو با بیان اینکه در سال ٩٨ بیش از ٣٠٠ عنوان همایش و کارگاه آموزشی در فارس به صورت حضوری و حتی در روستاهای محروم برگزار شده است، گفت: با شیوع بیماری کرونا، این همایش و کارگاه‌ها به صورت وبینار برگزار می‌شود.
مقامی با اشاره به برگزاری ۴۰ عنوان کارگاه آموزشی از سوی این مؤسسه طی سه ماه اول امسال و با بیان اینکه هدف بهار نکو، استحکام بنیان خانواده، افزایش پایداری و رضایتمندی زندگی زناشویی است، خاطرنشان کرد: طرح بهار نکو دارای پوشش ١٠٠ درصدی است و هیچ ازدواجی در فارس بدون شرکت در کلاس‌های آموزشی ثبت نمی‌شود.
به گفته مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره گروه دانش بنیان مؤسسات بهارنکو، سال ٨٩ حدود ١٧ درصد از طلاق‌های ثبت شده در استان فارس مربوط به یک سال اول زندگی مشترک بود که این شاخص آماری سال ٩٩ به ٣ درصد کاهش داشته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی