[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا به ۴۹۰۰ نفر رسید، روزنامه شیراز نوین

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آمار جان باختگان ناشی از ویروس کرونا در فارس به چهارهزار و ۹۰۰ نفر رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» با اعلام جان باختن یازده هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز یکشنبه و دیروز دوشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و ۹۰۰ نفر اعلام کرد.
این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و سه‌هزار و ۲۶۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۸۸هزار و ۵۶۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۷هزار و ۹۹۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۹هزار و ۵۷۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۰۸هزار و ۱۴۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۸۱۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۹۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی همچنین از بهبودی ۲۷۵هزار و ۹۳۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه با توجه به روند رو به رشد موارد ابتلا به ویروس کرونا، بسیاری از تخت‌های بیمارستانی تکمیل شده است که در صورت ادامه این روند به بحران دی برخورد می‌کنیم، توصیه کرد: تنها راه پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و قطع زنجیره انتقال آن، جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیرضروری و دوری از دورهمی‌های خانوادگی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی