[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

کارکنان وظیفه آموزش امدادی فرا گرفتند، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر فارس از بهره مندی بیش از 27هزار تن از کارکان وظیفه ارتش، سپاه و نیروی انتظامی این استان از آموزش امداد و کمک‌های اولیه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس، طیب طاهرزاده با اعلام این خبر اظهار کرد: قرار گرفتن ایران روی کمربند زلزله و وقوع حوادث طبیعی، ضرورت آموزش همگانی امداد و کمک‌های اولیه در جامعه را دوچندان کرده است.
طاهرزاده با بیان اینکه مسئله پیشگیری یکی از راهبردهای بسیار مهم به شمار می‌رود، بیان کرد: زمانی که افراد اطلاعات موردنیاز و نحوه برخورد در بروز حوادث را داشته باشند، به طور حتم در کاهش آسیب‌ها مؤثر خواهد بود.
وی گفت: هلال احمر در تلاش برای گسترش آموزش‌های کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات است تا همه اقشار مختلف جامعه از آن بهره‌مند شوند. معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان فارس تأکید کرد: ارائه این آموزش‌ و بهره‌مندی افراد در مناطق شهری و روستایی در موجب حفظ سلامت افراد می‌شود. وی خاطرنشان کرد: ارائه آموزش کمک‌های اولیه کارکنان وظیفه به منظور افزایش بهره وری از آنان و ارتقای سطح مهارت و دانش آنان در زمینه کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات و استفاده از مدیریت هدفمند از ظرفیت نیروهای مسلح به عنوان دستگاه پاسخ گو در حوادث در کمک به تحقق شعار جامعه آماده در برابر مخاطرات و تاب آور می‌باشد. طاهرزاده در ادامه گفت: در یک سال اخیر 27500 نیروی وظیفه در مرکز آموزشی شهید قنبر ترابی (نزاجا) کازرون، مرکز آموزشی شهید دستغیب نیروی انتظامی جهرم، مرکز آموزشی حضرت ولی عصر(عج) نیروی زمینی سپاه آباده و پادگان احمد بن موسی(ع) شیراز از آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه جمعیت هلال احمر استان فارس بهره مند شده اند. وی در پایان افزود: برای تمامی فراگیران و شرکت کنندگانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون امداد و کمک‌های اولیه شده اند، گواهی نامه معتبر صادر خواهد شد. گفتنی است ارتش، سپاه و نیروی انتظامی از جمعیت هلال احمر استان فارس به منظور ارائه آموزش‌های کاربردی امداد و کمک‌های اولیه به کارکنان و سربازان وظیفه تقدیر نمودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی