[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

نشست همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان در شیراز، روزنامه شیراز نوین

نشست همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان با حضور نائب رئیس اتاق بازرگانی شیراز، مدیر کل دفتر همکاری‌های اقتصادی ایران، عمان و بندرعباس، مسئولین دولتی و فعالین اقتصادی بخش خصوصی در اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی شیراز، محمدصادق حمیدیان نائب رئیس اتاق بازرگانی شیراز در نشست همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان گفت: کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان 9 سال قبل راه‌اندازی شد. حمیدیان ضمن اشاره به پتانسیل‌های استان فارس گفت: در حوزه صنایع معدنی و معادن به‌ویژه در سیمان، سنگ‌های تزئینی، مواد غذایی، میوه و تره بار، نفت و گاز و پتروشیمی فارس آمادگی اقدامات مشترک و صادرات را دارد. نایب رئیس اتاق بازرگانی شیراز همچنین بر آمادگی برای صادرات قیر، موادپتروشیمی، ماشین‌آلات، محصولات الکتریکی، کشاورزی و صنایع سیمان نیز تاکید کرد. او گفت: در زمینه توریسم CIP ، توریسم سلامت و توریسم مذهبی نیز این آمادگی را داریم که همکاری‌های مشترک را افزایش دهیم. مدیرکل دفتر همکاری‌های اقتصادی ایران، عمان نیز تمایل خود را برای شناسایی فرصت‌های اقتصادی و صنعتی در شیراز و فارس اعلام کرد. خمیس الشکیلی گفت: یکسال پیش به‌عنوان نماینده همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان انتخاب شدم و این همکاری از استان هرمزگان شروع شد و مشتاقیم که همکاری‌های گسترده‌ای با ایران داشته باشیم. وی اضافه کرد: در یک ماموریت ویژه تصمیم گرفته شد برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی میان ایران و عمان تمرکز بیشتری انجام شود. الشکیلی با بیان اینکه تبادلات ارزی دو کشور در حد توانمندی‌های موجود نیست، گفت: ایران پتانسیل‌های خوبی در زمینه بازرگانی، اقتصاد، تبادل کالا و ... دارد. وی در عین‌حال گفت: علی رغم تمام امکانات در نظرگرفته شده از طرف دولت عمان ازقبیل امکانات ویزا، ثبت شرکت‌ها و ...، متأسفانه مشارکت‌های جدی از طرف دولت‌مردان و شرکت‌های ایرانی به‌منظور توسعه همکاری‌های جدی انجام نشده است. الشکیلی با اشاره به اینکه عمان با کشورهای دیگر قراردادهای خوبی دارد، گفت: امروز عمان می‌تواند به‌عنوان دروازه تجارت برای ایران در نظر گرفته شود.
 او اعتقاد دارد که عمان امکانات مناسبی برای مشارکت‌های اقتصادی با ایران دارد، گفت: عمان دارای سه بخش مهم اقتصادی شامل منطقه آزاد صحار برای تبادلات انرژی، منطقه آزاد دقم و قسمت تمرکز اقتصادی میان شرق آسیا و هند است. الشکیلی تاکید کرد: ما آمادگی کامل داریم که در تمامی زمینه‌ها شامل تاسیس شرکت و نمایندگی در کشور عمان، همراهی داشته باشید؛ محیط تجاری، بازرگانی عمان برای ایرانیان هموار است و مراحل ثبت شرکت به‌صورت آنلاین ظرف مدت سه روز انجام می‌شود.
مدیرکل همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان گفت: هدف از برگزاری این جلسه ترغیب فعالان اقتصادی و علاقه‌مندان برای سرمایه‌گذاری در کشور عمان و گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های تجاری و اقتصادی است.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی