[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

کیک شکلاتی کرم دار، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 9 نفر
آرد: یک لیوان و نیم + 5 قاشق غذاخوری 
تخم‌مرغ: 2عدد 
شکر: یک و دو سوم لیوان 
روغن مایع: نصف لیوان 
شیر: نصف لیوان 
پودر کاکائو:1 قاشق غذاخوری 
بیکینگ پودر:1 قاشق مربا خوری 
وانیل: نصف قاشق چای‌خوری 
رنده پوست پرتقال: نصف قاشق چای‌خوری 
شیر: 4 لیوان و نیم 
نشاسته ذرت: 4 قاشق غذاخوری 
کره:50 گرم 
پودر نارگیل:3 قاشق غذاخوری

 طرز تهیه
  مرحله اول:  
ابتدا و برای شروع کار 2 عدد تخم‌مرغ که از نیم ساعت قبل از یخچال بیرون گذاشته بودیم تا هم دمای محیط شود را داخل یک ظرف می‌شکنیم و به آن دوسوم لیوان شکر و نصف قاشق چای‌خوری وانیل اضافه می‌کنیم و مواد را برای مدت 5 دقیقه با همزن برقی خوب مخلوط می‌کنیم تا کرم رنگ و کشدار شود و حجمش کمی‌ بیشتر شود.
  مرحله دوم:
سپس نصف لیوان شیر را به مواد مرحله قبل اضافه می‌کنیم و یک دقیقه با همزن هم می‌زنیم و سپس نصف لیوان روغن مایع و نصف قاشق چای‌خوری رنده پوست پرتقال را به مواد اضافه می‌کنیم و با همزن  برقی 2 دقیقه هم می‌زنیم. 
  مرحله سوم:
سپس سراغ مواد خشک می‌رویم و یک و نیم لیوان آرد و 1 قاشق مربا خوری بیکینگ پودر و 1 قاشق غذاخوری پودر کاکائو را سه بار الک کرده و آن را کم کم و در چندین مرحله به مواد مرحله قبل اضافه می‌کنیم و آن‌ها را با لیسک هم می‌زنیم تا کاملاً با مواد ما قاطی شوند. اکنون مایه کیک ما آماده است. کف قالب مستطیلی را کاغذ روغنی می‌گذاریم و مایه کیک تهیه شده را در قالب می‌ریزیم و قالب کیک را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد برای مدت نیم ساعت قرار می‌دهیم تا کیک ما بپزد و آماده شود. سپس وقتی کیک پخت قالب را از فر در آورده و منتظر می‌شویم تا کیک ما خنک شود.
  مرحله چهارم:
سپس در این مرحله مواد محلبی را برای تزیین روی کیک و قسمت‌های وسط کیک درست می‌کنیم و برای این منظور 4 لیوان شیر، 5 قاشق غذاخوری آرد، 4 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و 1 لیوان شکر را داخل یک قابلمه می‌ریزیم و با همزن دستی آن‌ها را خوب هم می‌زنیم تا مواد ما کاملاً در شیر حل شده و گلوله نشود و یکدست شوند. سپس قابلمه را روی شعله ملایم گاز می‌گذاریم و مواد را مرتباً هم می‌زنیم تا مواد ما کم کم داخل قابلمه شروع به جوشیدن کند و ته نگیرد و کم کم شیر ما غلیظ شود و به غلظت فرنی برسد. سپس 50 گرم کره و 2 قاشق غذاخوری پودر نارگیل را به مواد اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم تا کاملاً با مواد داخل قابلمه قاطی و یکدست شوند و سپس قابلمه را از روی گاز بر می‌داریم.
  مرحله پنجم:
سپس در ادامه با کمک ماسوره در کیک آماده شده و خنک شده تعدادی حفره ایجاد می‌کنیم و کرم درست شده در مرحله قبل را داخل حفره‌ها می‌ریزیم و مابقی کرم را روی سطح کیک می‌ریزیم و روی آن را با پشت قاشق صاف می‌کنیم و در نهایت روی کیک را پودر نارگیل می‌ریزیم. سپس قسمت‌هایی از کیک را که با ماسوره در آورده بودیم با دست پودر می‌کنیم و آن را روی کیک می‌ریزیم و کیک را برای مدت زمان 3 ساعت داخل یخچال می‌گذاریم تا مواد ما ببندد و کیک آماده شود.
  مرحله ششم:
سپس وقتی کیک آماده شد آن را از یخچال در آورده و برای عصرانه همراه با چای، شیر و یا قهوه می‌خوریم و یا آن را برای مهمانی‌ها درست می‌کنیم و با این کیک شکلاتی کرم‌دار از مهمان‌ها پذیرایی می‌کنیم. نوش جان
امیدوارم از دستور تهیه این کیک شکلاتی کرم‌دار خوشتان آمده باشد و آن را در منزل درست کنید.

 نکات کلیدی 
  در صورت تمایل می‌توان این غذا را به‌جای شکر با پودر قند و یا پودر شکر و موادی مانند عسل نیز درست کرد.
 برای تهیه این شیرینی به‌جای شیر می‌توانید از ماست و یا آب و یا حتی آب‌میوه نیز استفاده کنید.
 در صورت تمایل می‌توان به‌جای پودر کاکائو از پودر قهوه و یا پودر نسکافه نیز در این کیک استفاده کرد.
 می‌توانید پودر نشاسته را حذف کنید و به‌جای آن از آرد استفاده کرده و خود این آرد کفایت می‌کند اما پودر نشاسته به غلظت بیشتر کمک می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی