[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

فعلاً هدف اصلی حفظ سهمیه است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین 
ایمان سبز جدیدترین نامی است که در فوتبال شیراز مطرح شده و در حال حاضر سومین تیم این شهر در مسابقات کشوری محسوب می‌شود. یک تیم خصوصی که روی فوتبال پایه هم سرمایه‌گذاری خوبی انجام داده و روندش تا کنون قابل قبول بوده است.
این تیم در رقابت‌های این فصل لیگ دسته سوم فوتبال کشور، نتوانست در نیم فصل نخست نتایج مطلوبی بگیرد. این نتایج باعث برکناری یا استعفای اسماعیل زارع از هدایت ایمان سبز شد و از ابتدای نیم فصل دوم، فرزین زارع به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد.
در نخستین بازی نیم فصل دوم، ایمان سبز در شیراز میزبان سپاهان نوین اصفهان بود و در میان ناباوری با سه گل مغلوب میهمان خود شد تا امیدهایش برای صعود، به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. فرزین زارع می‌گوید: من در نیم فصل تیمی ‌را تحویل گرفتم که حدود هشتاد درصد تغییر کرده بود. باید از بازیکنان جدید تست می‌گرفتیم، بازیکنان قهر کرده را باز می‌گرداندیم و خلاصه کار بسیار سختی برای شروع نیم فصل دوم داشتیم. در نهایت هم پس از فقط چهار جلسه تمرین به مصاف سپاهان نوین رفتیم. با این حال در نیم ساعت ابتدایی هم فوتبال خوبی بازی کردیم اما در پایان سه بر صفر شکست خوردیم.
اما تیم ایمان سبز در دو هفته اخیر نتایج خوبی کسب کرد و با برتری مقابل صنعت ابریشم اصفهان و استقلال شوش، خود را به رتبه چهارم و به فاصله چهار امتیازی منطقه صعود رساند. این تیم امروز در بندر ماهشهر استان خوزستان به مصاف خلیج فارس این شهر می‌رود. دیداری حساس، شش امتیازی و البته دشوار.
زارع در خصوص میزان آمادگی تیمش به شیراز نوین گفت: آمادگی خوبی داریم اما فشردگی مسابقات کمی ‌اذیتمان می‌کند. ما هر پنج روز یک بار مجبوریم بازی کنیم و با توجه به اینکه بعضی بازی‌ها هم روی چمن مصنوعی انجام می‌شود، تعداد آسیب دیدگی‌ها بالا می‌رود. برای این بازی هم دو بازیکن مصدوم داریم. اما تیم ما نسبت به قبل، همدل‌تر شده، ضمن اینکه سعی کردیم تیم را جوان‌تر کنیم و حالا تلفیقی از جوان‌ها و با تجربه‌ها هستیم. من از زمانی که آمدم، 12 بازیکن مسن تیم که کارایی لازم را نداشتند، در اختیار باشگاه قرار دادم و شش بازیکن از تیم امید و جوانان را به تیم اصلی آوردم. حالا چهار نفرشان بازیکن ثابت ما هستند و دو بازیکن هم به عنوان یار تعویضی وارد می‌شوند. من در سه بازی انتهایی نیم فصل نخست به عنوان دستیار در کنار اسماعیل زارع حضور داشتم و متوجه شده بودم چند بازیکن، کیفیت لازم را ندارند. بنابراین تصمیم به تغییرات اساسی گرفتم.
سرمربی 36 ساله ایمان سبز افزود:  باشگاهی که این همه روی رده‌های پایه سرمایه گذاری کرده و تیم‌های امید و جوانانش در لیگ‌های کشوری حضور دارند، باید بتواند از آن‌ها در رده بزرگ‌سالان هم استفاده لازم را ببرد. خدا را شکر ما هم آوردیم استفاده کردیم. آل خمیس هفته گذشته برایمان گل زد، مهدی امیری پاس گل داد، پوریا آبخیز و حسین برزگر هم خیلی خوب بازی کردند و امیدواریم در آینده هم بتوانند به تیم ما کمک کنند.
فرزین زارع درباره هدف باشگاه در این فصل گفت: شاید ابتدای فصل همه برنامه‌ریزی‌ها برای صعود به لیگ دو بود اما شرایط به شکلی پیش رفت که نتایج دلخواه رقم نخورد. حالا کمی ‌نظرات فرق می‌کند. ما ناامید نیستیم و نیم نگاهی به صعود داریم، اما هدف اصلی‌مان حفظ سهمیه در لیگ سه است. ما فاصله زیادی با منطقه سقوط نداریم و باید خیلی مراقب باشیم. فاصله تیم‌ها خیلی کم است و یک تیم با دو پیروزی مدعی صعود می‌شود و با دو شکست کاندیدای سقوط.
وی درباره مشکلات احتمالی در برگزاری رقابت‌ها گفت: متأسفانه امکانات بعضی شهرستان‌ها خیلی ضعیف است. مثلاً هفته قبل، دو روز پیش از مسابقه با تیم صنعت ابریشم اصفهان، به ما خبر دادند که باید در شهرکرد بازی کنیم. ورزشگاه شهرکرد نه رختکن داشت، نه پروتکل‌ها رعایت شده بود و به طور کلی شرایط مناسبی نداشت. حتی تا یک ساعت قبل از شروع بازی ما، مدرسه فوتبال در این زمین حضور داشت، ضمن اینکه فشردگی مسابقات هم خیلی اذیتمان می‌کند. لیگ فرسایشی شده و هر 5 روز یک بار بازی کردن، به‌خصوص برای تیم ما که مهره‌های زیادی را از دست داده و نتوانسته به آن اندازه نفرات جایگزین را پیدا کند، ادامه کار خیلی سخت‌تر است. علاوه بر این، بازی‌های خانگی ما روی چمن مصنوعی شهید دستغیب برگزار می‌شود که پس از آن باید سه چهار روز ریکاوری کنیم اما نمی‌توانیم و همین باعث افزایش آسیب دیدگی‌ها می‌شود. حمید جوکار کاپیتان باتجربه ما به دلیل آسیب دیدگی در همین زمین، دو هفته قبلی در ترکیب حضور نداشت.
سرمربی جوان ایمان سبز در خصوص بازی امروز تیمش برابر خلیج فارس ماهشهر نیز گفت: از نظر من، این مهمترین بازی فصل ماست. دیدار با تیم دوم جدول که اگر پیروز شویم مدعی صعود خواهیم بود و اگر شکست بخوریم، خیلی باید بجنگیم تا سقوط نکنیم. 
دیدار تیم‌های خلیج فارس بندرماهشهر و ایمان سبز شیراز، از ساعت 20:30 دقیقه امشب در ماهشهر آغاز خواهد شد. در جدول رده بندی تیم خلیج فارس با 22 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و ایمان سبز با 18 امتیاز چهارم است. مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال کشور با حضور 30 تیم در سه گروه ده تیمی ‌برگزار می‌شود. در پایان 18 هفته رقابت، تیم‌های اول و دوم هر گروه به علاوه بهترین تیم سوم گروه‌ها، راهی لیگ دسته دوم خواهند شد. همچنین تیم‌های هشتم، نهم و دهم هر گروه به زیرگروه سقوط می‌کنند و بدترین تیم هفتم گروه‌ها نیز به آن‌ها خواهد پیوست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی