[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی: منابع تأمین شود، مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان پرداخت می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره زمان واریز مابه‌التفاوت افزایش حقوق فروردین ماه بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: در اردیبهشت ماه اصلاحاتی انجام شد و باید مابه التفاوت بپردازیم؛ ان شاء الله بتوانیم هرچه سریع تر منابع را وصول و ما به التفاوت‌ها را بپردازیم. 
به گزارش ایسنا، مصطفی سالاری در حاشیه سلسله نشست‌های رؤیای تأمین اجتماعی فراگیر که با موضوع «مدیریت تعارض منافع تأمین اجتماعی» برگزار شد، با بیان اینکه تعارض منافع در سطوح مختلف از کلان تا خرد ممکن است وجود داشته باشد و مدیریت آن دارای اهمیت است و باید از مصادیق بروز آن جلوگیری کرد، گفت: مدیریت تعارض منافع در کشور ما سابقه داشته است؛ به عنوان مثال قانون منع مداخلات وزرا و کارکنان دولت در قراردادهای دولتی از مصادیق تعارض منافع است که قانون گذار در دهه ۴۰ آن را تصویب و پیش بینی کرده است.
وی افزود: به عنوان مثال اگر بخشی از سازمان تأمین اجتماعی با بیمارستانی برای ارائه خدمت به بیمه شدگان قرارداد می‌بندند، باید توجه کرد که مبادا خودشان در آن بیمارستان سهام دار باشند. مدیریت تعارض منافع را می‌شود در موارد متعدد و گسترده ای پیش بینی کرد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه آنچه ما در بخش نامه مدیریت تعارض منافع انجام دادیم این است که صرفاً به مصادیق نپرداختیم، تعاریف را ارائه و سپس سازوکار را پیش بینی کردیم، اظهار کرد: همچنین یک کمیته پیش بینی کردیم تا مواردی را که احتمال داده می‌شود از مصادیق تعارض منافع باشد، بررسی کند که آیا تعارض هست یا خیر که اگر مصداق تعارض بود، جلوی آن گرفته شود یا اگر فردی مرتبط است، در آن کار دخالت نکند و در تصمیم خودش ذی نفع نباشد.
وی درباره علت صدور این بخش نامه گفت: در دستگاه‌های اجرایی دیگر هم قابل تصور است که شاید کارکنان یا مدیران در یک تصمیم، معامله، صدور یک بخش نامه یا دستور اداری خودشان ذی نفع باشند که الزاماً به این معنا نیست که افراد سوء نیت دارند؛ اما مدیریت تعارض منافع ایجاب می‌کند که فرد در این زمینه تصمیم گیری نکند و تصمیم را شخص دیگری بگیرد یا به طور کلی کار انجام نشود. سالاری ادامه داد: مبارزه با زمینه‌های فساد اداری مدنظر است و ما مدیریت تعارض منافع را به صورت جامع دیده‌ایم و از دستگاه‌هایی هستیم که بخش نامه و سازوکار آن را پیش بینی کرده‌ایم. 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره زمان واریز مابه‌التفاوت افزایش حقوق فروردین ماه بازنشستگان نیز عنوان کرد: افزایشی که اول سال اعمال کردیم، هزینه قابل توجهی دارد و اولین گام این است که بتوانیم منابع مالی مورد نیاز را به موقع تأمین کرده و هم برای دو سه سال آینده پیش بینی منابع را انجام دهیم و تا پایان دولت کاری کنیم که برای سه چهار سال آینده منابع ناشی از افزایش حقوق‌ها تأمین 
شده باشد. 
وی ادامه داد: از آنجا که در اردیبهشت ماه اصلاحاتی انجام شد، باید مابه التفاوت بپردازیم، ان شاء الله بتوانیم هرچه سریع‌تر منابع را وصول کنیم. منابع هم متفاوت است و حق بیمه دریافتی به تنهایی کفایت نمی‌کند و مطالبات از دولت هم هست. اکنون معادل ۸۹هزار میلیارد تومان سهام دولت در شرکت‌های مختلف در دستور کار دولت قرار گرفته که بنا به پیشنهاد وزیر اقتصاد در اجرای قانون بودجه به تأمین اجتماعی واگذار شود؛ به اضافه سود سهام و درآمدهای دیگر که امید است سریع وصول شود و تلاش ما این است هرچه سریع‌تر انجام شود. وی در پاسخ به پرسشی درباره انتشار لیست مشاوران شستا و حقوق‌های دریافتی آنها گفت: جزئیات را نمی‌دانم. شستا با سازوکارهایی توسط هیئت امنا امور را انجام می‌دهد و ما به لحاظ اجرایی در سازمان، در آن دخیل نیستیم و اطلاعی ندارم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی