[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

شیراز، بهشت سرمایه‌گذاران خواهد شد، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از از آماده شدن بسته‌های مختلف سرمایه گذاری شهرداری شیراز به ارزش ریالی 3000میلیارد تومان در سال 96 خبر داد‌. 
به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی که در جمع رئیس شورا و اعضای کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز سخن می‌گفت، با اشاره به تکلیف 3000میلیارد تومانی شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص سرمایه‌گذاری، اظهار داشت: کاهش 16درصدی وابستگی شهرداری شیراز به درآمدهای حاصل از دریافت عوارض ساختمانی و تغییر رویکرد شهرداری شیراز به سمت تامین منابع مالی از طریق درآمدهای پایدار، شهرداری شیراز را بر آن داشت تا به صورت ویژه به بحث سرمایه گذاری ورورد نماید. لذا در سال 1396 نیز همچون سال‌های گذشته تداوم تعریف بسته‌های سرمایه گذاری را در دستور کار خواهیم داشت. 
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در تشریح بسته‌های سرمایه گذاری شهرداری شیراز در سال 1396، توسعه شهر برپایه نیازسنجی شهری و شهروند محوری؛ همچنین توجه ویژه به افزایش نقدینگی و کسب درآمدهای پایدار را از مهمترین معیارهای شهرداری شیراز برای سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: سعی کرده‌ایم که بسته‌های متنوعی را با کاربری‌های عمرانی، خدماتی، تفریحی، گردشگری، پایانه‌ای، زیرساخت و . . . تدوین و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهیم. 
وی شیراز را بهشت سرمایه گذاران خواند و خاطر نشان کرد: توسعه و عمران کلان‌شهر شیراز، فرصت‌های طلایی سرمایه گذاری را پیش روی صاحبان سرمایه قرار داده است‌. 
اسدی افزود: رشد شتابان توسعه کلان‌شهر شیراز و لزوم برخورداری از فضاهای جدید به‌ویژه توجه به محدودیت‌های موجود در تامین زمین برای ایجاد مجموعه‌های تفریحی و گردشگری، توجه مدیریت شهری شیراز را به سمت ارتفاعات شیراز جلب کرده است. 
وی در ادامه صحبت خود با اشاره به اینکه وسعت دید فعالیت‌های شهرداری شیراز بیکران و فارغ از هر محدودیت زمانی و مکانی است افزود: شهرداری شیراز در بحث سرمایه گذاری از ارتفاعات غافل نبوده است و با نگاهی ویژه، بسته‌های مختلف سرمایه گذاری مبتنی بر گردشگری را در این بستر فراهم و آماده ارائه کرده است‌. 
ضرورت انتقال مطب پزشکان به پردیس تخصصی پزشکی شیراز نیز یکی از مهم‌ترین بحث‌های مطرح شده بود که اسدی به آن پرداخت و خاطرنشان کرد: حجم بالای مراجعین و بیماران به مراکز درمانی اصلی شهر و تجمع مطب پزشکان در این محورها، زمینه ایجاد معضلات ترافیکی و پیامد‌های اجتماعی را در پی دارد که علاوه بر صرف وقت و هزینه و نارضایتی شهروندان، خدمات‌رسانی مناسب را با چالش مواجه کرده است. لذا شهرداری شیراز برآن شد تا در جهت رضایت و رفاه شهروندان نسبت به تدوین بسته‌های سرمایه گذاری مبتنی بر درمان اهتمام بورزد و زمینه انتقال مطب پزشکان و مراکز درمانی را فراهم آورد‌. 
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در همین خصوص از ساخت مراحل ابتدایی پروژه بزرگ پردیس تخصصی پزشکان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با ساخت و تکمیل این مجموعه و انتقال مطب‌ها و مراکز درمانی به آن، شاهد کاهش ترافیک و ناهنجاری‌های اجتماعی در محور‌های اصلی شهر خواهیم بود. 
شایان ذکر است در این نشست ضمن تشریح بسته‌های مختلف سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز در سال 96، درخصوص راهکارهای تسهیل و جذب سرمایه گذار و درنتیجه تحقق حداکثری بودجه سرمایه‌گذاری تکلیفی شورای اسلامی شهر شیراز بحث و تبادل نظر گردید‌. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی