[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

۵۰۰ خانواده متقاضی فرزندخوانده در فارس داریم، روزنامه شیراز نوین

معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس گفت: ۴۸ فرزند بی سرپرست طی یک سال گذشته در استان به خانواده‌های واجد شرایط واگذار شدند و ۵۰۰ خانواده نیز در نوبت پذیرش فرزندخوانده هستند.
معصومه فروتن سه‌شنبه ٢٢ تیرماه در یک کنفرانس مجازی که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، بیان کرد: ۱۹۰۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش در بهزیستی فارس داریم که از ۳۵۰هزار تومان تا یک‌میلیون و ۵۰۰هزار تومان مستمری می‌گیرند و این نهاد در کنار مستمری کمک‌های موردی هم به آنها ارائه می‌دهد.
او با اشاره به وجود 5۸۷۰ بیمه شده شهری و اجتماعی و بهره بردن همه مددجویان بهزیستی از خدمات بیمه در فارس، نسبت به کاهش سن اعتیاد ابراز نگرانی و اضافه کرد: شیوع اعتیاد و مصرف مواد مخدر بین دانش آموزان باید جدی گرفته شود اما تاکنون آمار دقیقی در این خصوص ثبت و مشخص نشده است. 
فروتن همچنین با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین فعالیت‌های بهزیستی فارس، تأمین مسکن برای افراد تحت پوشش بوده و 10۲۷ واحد مسکونی در دست احداث است، بیان کرد: در ۳ماهه اول امسال ۱۹۴ واحد مسکونی احداث و تحویل مددجویان شده است و در همین هفته بهزیستی شاهد تحویل ۵۴ واحد مسکونی به 
خانواده‌ها هستیم. 
او هدف گذاری این سازمان برای تأمین مسکن مناسب ویژه معلولان و مددجویان و زنان سرپرست خانوار این استان را ۱۱۰۰ واحد مسکونی عنوان کرد و گفت: مبلغ کمک‌ها در سال جاری از ۳۵میلیون تومان تا ۱۴۰میلیون تومان برای احداث مسکن است.
معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس با بیان اینکه ۸۰هزار نفر مستمری بگیر مددجوی بهزیستی در استان داریم، ادامه داد: جمعیتی نزدیک به ۴۰۰هزار نفر در این نهاد دارای پرونده هستند. 
فروتن با بیان اینکه بهزیستی فارس برای رسیدگی به جمعیت ۲۸۵هزار نفر از معلولانی که احتیاج به رسیدگی دارند نیازمند بودجه بیشتری است، خاطرنشان کرد: مبلغ بودجه ۱۴۰۰ با هدفی که برای سازمان بهزیستی مشخص شده است، فاصله زیادی دارد.
او بیان کرد: سطح تسهیلات برای امسال از ۵۰میلیون تومان به ۱۰۰میلیون تومان افزایش یافته و ما منتظر بانک مرکزی هستیم تا کمک بیشتری در این راستا داشته باشند. معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس با بیان اینکه بیشترین مداخلات ما در این سازمان مربوط به مبحث کودک آزاری است، عنوان کرد: ۲۲ مرکز اورژانس شبانه روزی اجتماعی، ۳۰ مرکز شبه خانواده و ۶ پایگاه خدمات اورژانس اجتماعی تحت نظر معاونت امور اجتماعی بهزیستی فارس در حال فعالیت هستند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی