[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

حذف نایلون در نانوایی‌های شیراز، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک، مانور آموزشی کاهش استفاده از کیسه‌های نایلونی برگزار گردید. رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز گفت: یکی از مشکلات عمده زیست محیطی که گریبان گیر محیط زیست شده است، استفاده بی رویه از 
پلاستیک‌ها می‌باشد. 
خوشبخت اظهار داشت: پلاستیک‌ها به دلیل گستردگی محصولات در جای جای زندگی بشر امروز رخنه نموده است و علی رغم اینکه باعث رفاه و تسریع در فعالیت‌های بشر شده است، مشکلات عدیده زیست محیطی را به وجود آورده است. 
وی افزود: یکی از راه‌های کاهش مخاطرات زیست محیطی ناشی از پلاستیک‌ها، تفکیک از مبدأ پسماندها به ویژه پلاستیک‌ها می‌باشد که نقش زیادی در آلودگی‌های محیط زیست دارد. 
خوشبخت در ادامه گفت: سازمان مدیریت پسماند برای کاهش مخاطرات زیست محیطی ناشی از پسماندها از سال‌های گذشته با توزیع مخازن ذخیره پسماند خشک و جمع آوری هفتگی مواد قابل بازیافت نقش بسزایی داشته است. 
رئیس سازمان مدیریت پسماند بیان داشت: به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک در تعدادی از نانوایی‌های سطح شهر سفره‌های پارچه ای خرید نان جایگزین کیسه‌های نایلونی گردید. 
به گزارش امور ارتباطات و آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند خوشبخت در پایان ضمن تشکر از همکاری صمیمانه شهروندان در تفکیک پسماندها از مبدأ تقاضا نمود با کاهش مصرف روزانه حداقل یک عدد نایلون نقش مهم خود را در حفظ محیط زیست و کاهش تولید پسماند ایفا نمایند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی