[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۳
  • دوره جدید

با قهرمانی به لیگ برتر می‌رویم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین 
هفته سی‌ویکم لیگ، دقیقه نود؛ کار فجرشهیدسپاسی مقابل تیم میانه جدولی آرمان گهر سیرجان گره خورده و چیزی نمانده که دو امتیاز حیاتی از دست برود. از دست رفتن این دو امتیاز را می‌توان به معنی از دست رفتن امیدهای صعود به لیگ برتر دانست.
یک ارسال بلند روی دروازه، با ضربه سر آریا برزگر همراه می‌شود. وحید شیخ ویسی روی توپ اثر می‌گذارد اما هنوز موقعیت از دست نرفته. شماره 19 زردها از زاویه‌ای تقریباً بسته، توپ برگشتی را روانه دروازه می‌کند. توپ مجدداً به دروازه‌بان برخورد کرده و این بار وارد دروازه می‌شود...
این گل رضا آقابابایی را می‌توان مهم‌ترین گل این فصل فجری‌ها برشمرد. ضربه دقیقه 90 او به نماینده سیرجان، فجر را به خوبی در مسیر صعود قرار داد. فجر با این گل روحیه بخش به سه امتیازی صدرنشینان رسید. یک هفته بعد، آقابابایی موفق به گرفتن یک پنالتی بسیار مهم شد و نقش ویژه‌ای در پیروزی شش امتیازی مقابل هوادار داشت.
در نهایت فجرشهیدسپاسی با پیروزی سه بر صفر مقابل شاهین بوشهر، در فاصله‌ای کمتر از یک قدم تا لیگ برتر قرار گرفت. حالا ارزش آن گل دقیقه 90 مهاجم مازندرانی فجری‌ها بیش از پیش مشخص می‌شود.
با این بازیکن 25 ساله گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:
 بازی با شاهین چطور گذشت؟
- بازی مقابل شاهین از دو جهت برای ما سخت بود. یکی حساسیت جدولی که برای هر دو تیم حکم فینال داشت و دیگر اینکه سرمربی حریف، کسی بود که سال گذشته هدایت فجر را به عهده داشت و با نحوه تعداد زیادی از بازیکنان ما آشنایی داشت. اما خدا را شکر در طول مسابقه بچه‌های ما آن قدر خوب کار کردند که حریف اجازه خودنمایی پیدا نکرد و با تدابیر کادر فنی موفق به کسب امتیازات مهم مسابقه شدیم.
 چه شد که در این بازی خیلی حساس، یکی از راحت‌ترین پیروزی‌هایتان را کسب کردید؟
- فکر می‌کنم در نیمه اول کار چندان راحتی نداشتیم اما وقتی که در ابتدای نیمه دوم، گل دوم را به ثمر رساندیم، حریف چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ قوای بدنی، نتوانست به بازی برگردد.  حتی بعضی بازیکنانشان این نکته را عنوان می‌کردند که از نظر بدنی خسته هستند و همین باعث شد که هیچ گاه نتوانند فشاری روی دروازه ما بیاورند.
 دو هفته پیش در ورزشگاه پارس، یک گل خیلی مهم زدی که نقش بسیار زیادی در جایگاه فعلی فجر دارد، درباره آن بازی و آن گل مهم صحبت کن.
- قطعاً خیلی خوشحالم که توانستم چنین گل با ارزشی را به ثمر برسانم. البته که زحمات کل بچه‌های تیم بود اما آن لحظه حس بسیار خوبی داشتم. آقای کلانتری امسال خیلی به من کمک کردند و خوشحالم که با این گل توانستم جواب اعتمادشان را بدهم و تیم را به کورس صعود برگردانم.
 تو یکی از بازیکنانی هستی که فصل گذشته هم در همین تیم حضور داشتی. تفاوت اصلی این دو فصل را در چه چیز می‌بینی؟
- تفاوت زیادی بین این دو فصل وجود داشته که مهم‌ترین آن، حضور سردار بوعلی کنار تیم بود. حضور ایشان چه از نظر مالی و چه از نظر روحیه بخشی به تیم، فوق‌العاده مهم بود، مخصوصاً در مقطعی از فصل که سه شکست متوالی کسب کردیم و همه ناامید بودند، سردار بوعلی سر تمرین ما حاضر شدند و گفتند اگر باز هم ببازید، اشکالی ندارد. ایشان از کادر فنی هم حمایت قاطعی کردند و همین باعث تحکیم همدلی در تیم شد. فکر می‌کنم همین مسئله باعث شد تا بتوانیم بازگشت خوبی به مسابقات داشته باشیم.
 چه شد که به فجرسپاسی آمدی و تا چه زمانی با این تیم قرارداد داری؟
- بعد از سه فصل بازی در تیم خونه به خونه بابل، زمان خدمت سربازی‌ام فرارسیده بود. با آقای مهابادی صحبت کردم و فصل گذشته به فجر آمدم. خدمت من مردادماه به پایان می‌رسد.
 دوست داری در فجرسپاسی فوتبالت را ادامه بدهی؟
- حتماً، دو سال خیلی خوب را اینجا سپری کرده‌ام و در تیم جا افتاده‌ام. مردم خوب و هواداران خونگرم شیرازی هم باعث می‌شود این علاقه بیشتر هم بشود اما همه چیز بستگی به شرایط دارد. فجرسپاسی یکی از بزرگ‌ترین تیم‌های کشور است و امیدوارم بتوانیم این تیم بزرگ را به جایگاه اصلی‌اش برگردانیم. فعلاً هم تمرکز تمام اعضای باشگاه روی صعود است و بعد از آن در خصوص آینده صحبت می‌کنیم.
 امسال در چند بازی حضور داشتی و روی چند گل تأثیرگذار بودی؟
- در بیش از بیست بازی به عنوان بازیکن ثابت به میدان رفتم و بقیه بازی‌ها را هم به عنوان بازیکن ذخیره وارد بازی شدم. سه گل زدم، دو پاس گل دادم و یک پنالتی مهم هم مقابل هوادار گرفتم که منجر به گل دوم شد.
 بهترین بازی این فصل کدام بود؟
- پیروزی مقابل هوادار خیلی اتفاق خوبی بود و به همه ما چسبید. در دقایق آخر، فشار زیادی را تحمل کردیم  و پس از سوت پایان انگار بار بزرگی را از دوشمان برداشته بودند.حس خیلی عجیبی داشتیم و واقعاً شیرین‌ترین برد من در طول این چندسال بود.
 با توجه به شرایط جدول و بازی‌های هفته پایانی، به نظر می‌رسد کار صعود تمام شده و فجر به لیگ برتر می‌رود،خودتان چه حسی دارید؟
- بازی آخر ما به نظر بازی ساده‌ای می‌آید و همین‌طور هم هست، اما زیبایی فوتبال به این است که تا دقیقه آخر هیچ چیز معلوم نیست. امیدوارم برنده آن بازی ما باشیم و به لیگ برتر برویم. درست است شانس بیشتری نسبت به دو رقیب‌مان داریم اما امیدوارم همه چیز طوری پیش برود که بتوانیم با قهرمانی در لیگ یک راهی لیگ برتر شویم.
 صحبت پایانی
- از شما رسانه‌ها، هوادارانی که همیشه پشت ما بودند و مخصوصاً پس از آن سه شکست تلخ، ما را تنها نگذاشتند و همین‌طور مدیران باشگاه تشکر می‌کنم که باعث شدید بتوانیم به مسیر صعود برگردیم و امیدوارم با قطعی کردن صعود، محبت‌های همه را جبران کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی