[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

گره پای مرغ باز نشد، روزنامه شیراز نوین

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تأکید کرد که تولید و تأمین مرغ در این استان بیش از نیاز روزانه بوده و هیچ بهانه‌ای برای افزایش قیمت این محصول وجود ندارد. 
صمد رنجبری در گفت‌وگو با ایسنا، میزان مصرف روزانه مرغ در سطح فارس با احتساب مرغ مورد نیاز صنایع و دیگر بخش‌ها را ٤٠٠ تن اعلام و خاطرنشان کرد: میزان تولید مرغ طی روزهای اخیر در فارس بیش از 400 تن بوده است.
او با بیان اینکه مرغ بر اساس قیمت مصوب در استان فارس توزیع می‌شود و هیچ دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد، اضافه کرد: روند توزیع مرغ تنظیم بازار در فروشگاه‌ها با قیمت ٢٤هزار و ٩٠٠ تومان کماکان ادامه دارد. رنجبری در خصوص میزان ذخیره مرغ منجمد در استان فارس نیز گفت: درخواست افزایش ذخایر استراتژیک استان را داده‌ایم و پیش‌بینی افزایش این ذخیره انجام شده است که اگر در مقطعی با کمبود مواجه شدیم، بتوانیم از آن استفاده کنیم؛ اما اکنون ضرورتی ندارد. این مقام مسئول در جهاد کشاورزی فارس همچنین از مشکلات حمل و نقلی برای تأمین نهاده‌ها برای مرغداران سخن گفت و افزود: به دلیل همزمانی برداشت محصولات صیفی جات و گندم با مشکلات حمل و نقلی مواجه شده ایم اما تلاش شده که از ظرفیت همه بخش‌ها برای رفع مشکل استفاده کنیم. معاون جهاد کشاورزی استان فارس نیز قبلاً در خصوص افزایش قیمت مرغ در فارس گفته بود: قیمت مرغ بر اساس ستاد تنظیم بازار ۲۴هزار و ۹۰۰ تومان است. بعضی روزها به دلیل کمبود عرضه، در یک فاصله زمانی، قیمت افزایش پیدا می‌کند، یعنی جوجه ای که امروز وارد سالن می‌شود، حداقل ۴۵ روز بعد وارد بازار می‌شود. کرامت‌الله کیومرثی خاطرنشان کرده بود: از آنجایی که جوجه ریزی‌ها به صورت هفتگی انجام می‌شود، یک جهش ۴هزار تومانی را در قیمت مرغ داشتیم که بلافاصله بازار مدیریت شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی