[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

سه ایستگاه هواشناسی در فیروزآباد و فراشبند به بهره‌برداری رسید، روزنامه شیراز نوین

سه ایستگاه اقلیم‌شناسی خودکار هواشناسی در آیینی در سلامت آباد و دهرود شهرستان فیروزآباد و دهرم شهرستان فراشبند در استان فارس افتتاح شد.
به گزارش ایرنا، ایستگاه خودکار اقلیم شناسی با اندازه‌گیری شاخص‌های دما، رطوبت، سمت و سرعت باد، فشار هوا و مقدار بارندگی، این داده‌ها را به صورت برخط به مرکز جمع‌آوری سازمان هواشناسی کشور ارسال و دسترسی به این اطلاعات در راستای پوشش نیازهای کاربران از جمله مدیریت بحران استان در شرایط ناپایدار جوی را فراهم می‌کند. افتتاح این ایستگاه‌ها گامی مؤثر در آگاهی بخشی و کاهش خسارت سرمازدگی و خسارت ناشی از سایر پدیده‌های جوی به محصولات باغی و کشاورزی شهرستان خواهد بود. در این آیین که با حضور مدیرکل هواشناسی استان فارس برگزار شد، گفته شد که سه‌میلیارد تومان برای خرید تجهیزات و فعال‌سازی و آماده‌سازی زیرساخت این ایستگاه‌های اقلیم شناسی هزینه شده است.
نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این آیین در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت:‌ امروزه با استفاده از خدمات هواشناسی به عنوان یک ابزار مدیریتی در ابعاد گوناگون اقتصادی و اجتماعی می‌توان خسارت‌های اقتصادی و اجتماعی را به حداقل رساند.
محمدمهدی فروردین افزود: شناخت شرایط جوی و در نظر گرفتن اوضاع اقلیم در منطقه موردنظر در برنامه‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی از شرایط لازم است؛ چراکه دانش هواشناسی در تمام مراحل برنامه‌ریزی اجرا و مرحله بازدهی تمام فعالیت‌های اقتصادی نقش مؤثری را ایفا می‌کند. نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس ادامه داد: بدون استثنا با استفاده از خدمات هواشناسی و اطلاعات اقلیمی در تمام بخش‌های اقتصادی می‌توان هزینه تولید را کاهش و بهره‌وری را افزایش داد. فروردین بیان داشت: علاوه بر این، ایستگاه‌های هواشناسی و اقلیم شناسی هر سال با بیش از پنج‌هزار هشدار درباره بدی آب و هوا از بروز وقایع ناگوار با خسارت‌های هنگفت 
جلوگیری می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی