[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

خرید اتوبوس‌های جدید به‌زودی، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی شهرداری صدرا، دکتر بهزاد پرنیان شهردار صدرا صبح دیروز در پاسخ به خواسته‌های شهروندان صدرا در خصوص مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر که از طریق رادیو فارس مطرح شد، گفت: در سال‌های گذشته ناوگان حمل و نقل عمومی شهر صدرا شایسته مردم صدرا نبود. در همین راستا از نیمه دوم سال ۹۸ که توفیق خدمتگزاری به مردم صدرا نصیب ما شد، سعی کردیم ناوگان حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم. در همین راستا در سال ۹۸ تعداد ۵ دستگاه اتوبوس و ۱۰ دستگاه مینی‌بوس به سیستم حمل و نقل اضافه نمودیم، اما این تعداد پاسخ گوی نیاز شهروندان و حجم بالای تقاضای استفاده از اتوبوس نبود. 
وی افزود: اواخر سال ۹۹ به مردم قول دادیم که هم ناوگان تاکسیرانی را فعال کنیم و هم تعداد اتوبوس‌ها را افزایش دهیم که خوشبختانه در انتهای سال ۹۹ با حمایت‌های دکتر رحیمی استاندار محترم فارس تعداد ۴ دستگاه اتوبوس به ارزش ۱۶میلیارد تومان خریداری شد. همچنین مجوز خرید یکصد دستگاه تاکسی نیز اخذ گردید که تعداد ۳۰ دستگاه تاکسی مراحل پایانی واگذاری را طی می‌نمایند و در روزهای گذشته تعدادی از آنها به شهر صدرا رسیده است که پس از صدور پروانه فعالیت و تصویب نرخ نامه فعالیت خود را آغاز می‌نمایند.
پرنیان شهردار صدرا خاطرنشان شد: در حال حاضر ۱۵ دستگاه اتوبوس در حال خدمت به شهروندان است، اما مشکلی که وجود دارد این است که اگر تعدادی از این اتوبوس‌ها نیاز به تعمیرات و سرویس داشته باشند، نمی‌توانیم اتوبوس پشتیبان جایگزین آنها نماییم و این موضوع باعث می‌شود شاهد شلوغی و ازدحام مسافر در ایستگاه‌ها و اتوبوس‌ها باشیم. به همین دلیل تلاش‌های فراوانی صورت گرفت تا با کمک و همکاری شهرداری شیراز و دانشگاه علوم پزشکی استان فارس تعداد ۵ دستگاه اتوبوس خریداری شود که خوشبختانه مهندس اسکندرپور شهردار محترم شیراز با این موضوع موافقت نموده و دستورات لازم را برای واگذاری اتوبوس‌ها صادر نموده است که طی روزهای آینده این اتوبوس‌ها نیز به ناوگان حمل و نقل عمومی صدرا افزوده خواهند شد. 
شهردار صدرا بیان کرد: ساعات کاری رانندگان اتوبوس‌های شهر صدرا یکی دیگر از مشکلات سیستم حمل و نقل این شهر است که باعث می‌شود رانندگان ساعات زیادی روی یک اتوبوس فعالیت داشته باشند. از همین رو به دنبال اخذ مجوزهای لازم از استانداری هستیم تا بتوانیم تعداد رانندگان اتوبوس را افزایش دهیم که رفع این مشکل باعث می‌شود کیفیت خدمات دهی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر صدرا افزایش یابد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی