[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

رئیس شورای شهر شیراز: ۱۰ مصوبه بزرگ با موضوع شفافیت و عدم تخلف داشته‌ایم، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اقداماتی که در زمینه شفافیت و پاسخ گویی در این دوره انجام شد، در طول ۲۲ سال گذشته بی سابقه بوده و این گفته را می‌توان با اعداد و ارقام ثابت کرد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخ گویی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«سید عبدالرزاق موسوی» در آیین تقدیر از نمایندگان یاوران شورای شهر در مناطق یازده‌گانه شیراز، با تأکید بر اقدامات و مصوبات اثرگذار شورای پنجم، اظهار داشت: ما ۱۰ مصوبه مهم در خصوص شفافیت، مبارزه با فساد و تخلف و تعارض منافع داشتیم؛ در حالی که در ۲۲ سال گذشته با وجود ۴هزار و ۵۰۰ مصوبه حتی یک مورد هم به این موارد اختصاص نیافته است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به عملکرد صادقانه و شفاف شورای پنجم، عنوان داشت: آنچه در طول خدمت مهم است، این است که ما صادقانه کار کنیم و احساس کنیم آنچه از دستمان بر آمده دریغ نکرده‌ایم و اگر هم کاری ناتمام مانده، در بضاعت ما نبوده است.
موسوی با اشاره به مصوبه‌های شورای شهر با موضوع شفافیت و به طور خاص مصوبه اخیر شورا در خصوص آرای صادره در کمیسیون ماده صد، گفت: پل‌ها، خیابان‌ها و پارک‌ها ساخته می‌شوند، اما آنچه اهمیت دارد این است که ما بدانیم در شهر چه می‌گذرد، چه میزان بودجه داریم و این بودجه در کجا و چطور هزینه می‌شود. در این صورت است که مشخص می‌شود ریشه‌های تبعیض کجاست؛ چراکه نظام سالم اداری و اقتصادی در گرو شفافیت و تقویت نظارت و مشارکت آگاهانه و همگانی است.
وی با تأکید بر اینکه اگر دغدغه کار داشته باشیم و بر این اصل پایبند باشیم کارمان اثرگذار است، تصریح کرد: دغدغه سالم کار کردن سبب می‌شود که شما نگران کار باشید؛ اگرچه ممکن است شیوه کار کردن هر شخص با دیگری متفاوت باشد.
موسوی با بیان این مطلب که هیچ کدام از ما نباید خودمان را از هر خطایی مبرا بدانیم و دیگران را مقصر، اضافه کرد: نمونه چنین رفتارهای خودخواهانه‌ای را ما در ایام انتخابات دیدیم؛ آنهایی که به خود اجازه دادند حتی به جای خدا تصمیم بگیرند و به فردی بگویند پایبند به اسلام است یا خیر. 
رئیس شورای پنجم شیراز با تأکید بر اینکه قانون می‌گوید اگر کسی رد صلاحیت شده باید دلایل آن مستند در اختیار شخص قرار گیرد، تصریح کرد: «آن را که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است»؛ شورای پنجم سالم عمل کرد و امید داریم شورای ششم بتواند بهتر از ما عمل کرده و به شهر خدمت کند. 
وی با اشاره به مصوبات شورا با محوریت کمک و مساعدت به گروه‌های هدف نیازمند، عنوان داشت: جهت‌گیری کمک‌ها و مساعدت‌هایی که شورا در این دوره داشت، توجه به طبقات محروم و رعایت عدالت اجتماعی و ارزش‌های بنیادین نظام بود؛ به عنوان نمونه در مصوبه مساعدت به کتابخانه‌های مدارس مناطق محروم یا مصوبه مساعدت به دختران بی‌‎سرپرست، مساعدت‌ها بسیار اثرگذار و قابل مشاهده بود.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تأکید بر اینکه مطرح کردن این موضوع در فضای مجازی نیز باعث می‌شود کسی جرئت ایجاد فساد نداشته باشد، افزود: این بزرگ ترین و ماندگارترین کاری است که در شورای پنجم بستر آن فراهم شد.
وی با تأکید بر اینکه شهرداری و شورای شهر در این دوره با وجود گرفتاری‌های مالی پروژه‌ها را به خوبی پیش برده و شهر را اداره کردند، عنوان داشت: تلاش شهردار و تیم دست‌اندرکار همراه او در اجرای پروژه‌ها به ویژه در این دو سال و با وجود محدودیت‌های کرونایی قابل تقدیر است. 
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تأکید کرد: بنده در کنار قدرشناسی از زحمات شهردار شیراز و مجموعه شهرداری، بیشتر از هر شخص دیگری به آنها نقد هم دارم و علناً نیز مطرح کرده‌ام، اما انصاف و عدالت مسئله دیگری است، گفت: شهردار و مدیران شهرداری در این شرایط خاص و سخت که بی سابقه بود، خوب کار کرده‌اند.
وی با اشاره به موضوع استخدام و جذب نیروهای شهرداری و با تأکید بر اینکه شورای پنجم شهرداری را با ۷هزار نیرو تحویل گرفت و امروز با ۶هزار و ۹۵۰ نفر تحویل می‌دهد، بیان داشت: در این دوره تنها ۳۰۰ نفر وارد بدنه شهرداری شدند؛ در حالی که در دوره قبل نزدیک به هزار و پانصد نفر به شهرداری اضافه شدند؛ بنابراین نیروی انسانی شهرداری در دوره پنجم در مجموع کاهش یافته است.
او با اشاره به فعالیت یاوران شورا و خدمات آنها در این دوره، گفت: یاوران شورا اقدامات بزرگ و ارزنده‌ای انجام داد‌ه‌اند؛ همین که شهرداری و شورا را با وجود امکانات حداقلی شورا، وادار به پاسخ گویی در مسائل مختلف شهری کردند، ارزشمند است.
موسوی در پایان با تأکید بر لزوم قدردانی از زحمات تمام گروه‌ها به ویژه یاوران شورا، تصریح کرد: توصیه من این است که تلاش کنیم از هرکسی که کوچک ترین قدمی برای اصلاح امور برداشته است، قدردانی کنیم؛ چراکه در این صورت خدمات ادامه‌دار خواهد بود و این به خیر و صلاح همه ماست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی