[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

معیار اجرای پروژه‌ها اثرگذاری آن بوده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اظهارات نادرست برخی در خصوص عدم اجرای پروژه‌های بزرگ در شورای پنجم، گفت: باید از این گروه پرسید مقیاس آنها برای بزرگی پروژه‌‌ها چیست و چه کسی این مقیاس را تعیین می‌کند؟
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخ گویی شورای اسلامی شهر شیراز،  «نواب قائدی» در تقدیر اعضای شورای پنجم از یاوران شورای مناطق یازده‌گانه شیراز، اظهار داشت: کارکرد پروژه‌ها متفاوت است؛ زمانی پروژه‌ای در مقیاس یک پارک محله‌ای چندهزار متری کارکردی اثرگذارتر از یک پارک چند هکتاری دارد.
او ادامه داد: خوشبختانه در این دوره یاوران شورای محلات در جریان تمامی پروژه‌های در حال اجرا در محلات بودند.
وی با اشاره به وجود تحریم‌ها که در مدیریت شهری و اجرای پروژه‌ها در کشور مشکل ایجاد کرد، بیان داشت: با نیت خیر شهروندان شیرازی در این شرایط توانستیم در کنار تأمین هزینه‌های جاری شهرداری از پس اجرای پروژه‌ها برآییم. او با تأکید بر اجرای پروژه‌های قابل توجه در شیراز، تصریح کرد: کسانی‌ که چنین اظهاراتی دارند، منصف و خیرخواه نظام و کشور نیستند. این عضو شورای پنجم شهر شیراز، گفت: یاوران شورا در محلات موضوعات را پیگیری می‌کنند و از نزدیک در جریان مشکلات بوده‌اند و می‌دانند پروژه‌‌ها در این دوره با چه جدیتی پیگیری و اجرا شد. قائدی ادامه داد: از زمان شکل‌گیری شوراهای شهر پروژه‌های عمرانی بوده و همکاران ما در ادوار گذشته نیز پروژه‌هایی را آغاز کردند که بخشی در این دوره به اتمام رسید.
وی افزود: پروژه‌های باقی‌مانده از قبل در این دوره ادامه یافت و تکمیل شد؛ چراکه این پروژه‌ها سرمایه‌های شهر و مردم بودند‌.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز اجرای عدالت در مناطق مختلف شهری را محور پروژه‌های تعریف شده در این دوره دانست.
او با تأکید بر اینکه اگر مدیریت شهری پویا باشد هر زمان پروژه‌ای را آغاز می‌کند، گفت: کسی نمی‌تواند به شورا ایراد بگیرد که چرا الان پروژه‌ای کلنگ‌زنی می‌شود، قانون تعیین نکرده که از زمان انتخاب شورای جدید شورای قبل نمی‌تواند پروژه‌ای را آغاز کند.
قائدی تأکید کرد: مطمئن باشید هیچ پروژه‌ای خارج از بودجه تعیین شده شهرداری کلنگ‌زنی نشده و نمی‌شود.
او با تأکید بر اینکه درست است مسئولیت کاری ما در شورا به اتمام می‌رسد اما ما همچنان شهروند این شهر و در خدمت مردم هستیم، گفت: جای قدردانی است که یاوران شورا معتمدان خوبی بودند و در شادی و ناراحتی اعضا شورا را همراهی کردند.
در پایان این جلسه «سعید نظری» رئیس کمیسیون نام گذاری شورای پنجم نیز با قدردانی از زحمات و خدمات یاوران شورای محلات، گفت: اگر یاوران شورا نبودند، شورای شهر ارتباطات محله‌ای نداشت و نمی‌توانست مسائل و مشکلات را در سطح محلات پیگیری کند.
وی اظهار امیدواری کرد: در دوره ششم شورای شهر، یاوران شورا جایگاه قانونی بهتری پیدا کنند؛ چراکه در این دوره همراه و در کنار مردم و اعضای شورای شهر بودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی