[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

کیک بورک اسفناج، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 7 نفر
خمیر یوفکا: مقدارکافی 
کره:150گرم 
پیاز:1عدد 
سیر:2حبه 
پودرپاپریکا: نصف قاشق چای‌خوری 
نمک‌وفلفل: مقدارکافی 
پیازچه:2عدد 
اسفناج:1دسته 
پنیرلبنه:200 گرم 
تخم‌مرغ:2عدد 
روغن مایع: مقدارکافی

بدون شک همه ما از فواید و مزایای استفاده از اسفناج در وعده‌های غذایی خود با خبر هستیم و استفاده از آن را یک ضرورت می‌دانیم و در ناهار و یا شام از  اسفناج استفاده می‌کنیم. در این مطلب طرز تهیه یک غذای مجلسی و خوشمزه به نام کیک بورک اسفناج که از نظر ظاهری شبیه کیک است و با خمیر یوفکا و در قالب درست می‌شود را برایتان می‌نویسم تا آن را در منزل درست کرده و میل کنید. این غذا شامل مواد اولیه خمیریوفکا، پیاز، پودرپاپریکا، پیازچه، پنیر لبنه، روغن مایع،کره، سیر، نمک‌وفلفل، اسفناج و تخم‌مرغ است و طرز تهیه آن خیلی راحت بوده و بسیار مقوی و خوشمزه است.

 طرز تهیه
  مرحله اول:  
ابتدا و برای شروع کار 1 عدد پیاز را شسته و آن را به صورت نگینی خرد می‌کنیم و داخل یک تابه روغن مایع می‌ریزیم و تابه را روی گاز می‌گذاریم و وقتی روغن داغ شد پیازهای خرد شده را در روغن داغ تفت می‌دهیم تا سبک و طلایی شود و سپس 2 حبه سیر را نیز پوست می‌کنیم و له می‌کنیم و یا آن را با چاقو به صورت خیلی ریز خرد می‌کنیم و سیر خرد شده را نیز داخل تابه پیازها تفت می‌دهیم. سپس مقداری نمک‌وفلفل و نصف قاشق چای‌خوری پودرپاپریکا به تابه اضافه می‌کنیم و مواد را خوب هم می‌زنیم.
  مرحله دوم:
سپس 2 عدد پیازچه را شسته و ضدعفونی می‌کنیم و آن‌ها را آبکش کرده و به صورت خیلی ریز خرد می‌کنیم و آن را به تابه سیر و پیازها اضافه می‌کنیم و آن را تفت می‌دهیم و سپس 1 دسته اسفناج را شسته و تمیز می‌کنیم و آن‌ها را خوب پاک کرده و با چاقو خرد می‌کنیم و اسفناج‌های خرد شده را نیز به تابه پیازها و سیر اضافه می‌کنیم و آن‌ها را تفت می‌دهیم تا سبک و نرم شوند.
  مرحله سوم:
سپس تابه را از روی حرارت برمی‌داریم و دو عدد تخم‌مرغ را داخل یک ظرف جداگانه شکسته و آن را با چنگال هم می‌زنیم تا زرده و سفیده آن قاطی شود و از لختگی درآید و سپس تخم‌مرغ همزده را به مواد داخل تابه در مرحله قبل اضافه و کاملاً مخلوط می‌کنیم و سپس 200 گرم پنیر لبنه را به مخلوط اسفناج اضافه کرده و هم می‌زنیم و آن‌ها را کاملاً قاطی می‌کنیم تا یکدست شود. اکنون مواد اسفناجی و یا به‌عبارتی مواد میانی کیک اسفناج ما آماده است.
  مرحله چهارم:
سپس کف یک قالب دایره‌ای شکل را با روغن مایع چرب می‌کنیم و کف آن را کنجد می‌ریزیم و خمیرهای یوفکا را با کره ذوب شده و با استفاده از قلم مو چرب می‌کنیم و آن‌ها را داخل قالب می‌گذاریم به‌طوری که خمیرها کل قالب را بپوشانند.
  مرحله پنجم:
سپس مخلوط مواد میانی آماده شده در مراحل قبل یعنی مواد اسفناجی را روی خمیر می‌ریزیم و سپس مجدداً خمیر یوفکا را با کره ذوب شده و با کمک قلم مو چرب می‌کنیم و روی مواد میانی می‌گذاریم. سپس اضافی خمیر را که از قالب بیرون آمده روی سطح خمیر بر می‌گردانیم و کاملاً کل سطح خمیر را کره می‌مالیم تا چرب شده و ترک نخورد. اکنون کیک اسفناج آماده شده و فقط باید آن را داخل فر گذاشت.
  مرحله ششم:
سپس قالب را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد برای مدت زمان 45 دقیقه قرار می‌دهیم تا کیک بورک اسفناج ما بپزد و وقتی غذای ما پخت قالب را از فر در آورده و بعد از سرد شدن بورک را از قالب در می‌آوریم و آن را در ظرف مناسبی می‌ریزیم و این غذای خوشمزه را برای شام و یا برای مهمانی‌ها و مجالس استفاده می‌کنیم. نوش جان
امیدوارم از دستور تهیه این غذای خوشمزه و مجلسی خوشتان آمده باشد و آن را در منزل درست و میل کنید.

 نکات کلیدی 
  در صورت تمایل می‌توان به‌جای خمیر یوفکا از ترکیب تخم‌مرغ و آب و نمک و آرد و روغن مایع که مواد اصلی تشکیل دهنده کیک است و فقط شکر در آن حذف شده استفاده کرد و آن را داخل قالب ریخت و از مواد اسفناجی تهیه شده داخل کیک ریخت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی