[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

حق هواداران قشقایی بیشتر از اینهاست، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین 
تیم محبوب ایل قشقایی بالاخره در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت‌ها توانست خیال هوادارانش را راحت و بقای خود را قطعی کند.
این تیم در بازی‌های اخیر، عملکردی خیره کننده داشت. ابتدا با یک گل دقایق پایانی موفق شد یکی از رقبای مستقیمش را بیرون از خانه متوقف کند. سپس در شیراز دست به کار بسیار بزرگی زد و توانست تیم متمول و مدعی جدی صعود یعنی بادران را با یک گل شکست دهد و سپس درحیاتی‌ترین بازی فصل، در حالی که یک بر صفر از چوکا عقب بود، در آخرین ثانیه‌ها پیروز میدان شد تا قاطعانه در لیگ بماند.
سرمربی قشقایی در نیم فصل دوم، بارها از جوانی اسم برد که او را آینده قشقایی می دانست. مهدی لیموچی مهاجم جوان و کازرونی قشقایی، در نیم فصل دوم به ترکیب تیم اضافه شد و روی چندگل مهم، تأثیرگذار بود. او در نهایت موفق شد گل تساوی بخش قشقایی را هم در رشت وارد دروازه چوکا کند، گلی که به تنهایی تضمین کننده بقای این تیم بود. با این بازیکن 22 ساله گفت‌وگویی کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:
 از گلی که به چوکا زدید بگو و چه شد که در این بازی حساس، شکست را با پیروزی عوض کردید؟
- ما از همان ابتدا هم برای برد به میدان رفته بودیم. با اینکه تساوی هم کار را تمام می‌کرد، اما فقط به قصد سه امتیاز به میدان رفتیم. نیمه اول را با شکست به رختکن رفتیم اما همان‌جا هم قسم شدیم که بازی را ببریم. من در این مسابقه هافبک راست بودم. در دقیقه 61 مصطفی کیانی پاسی به من داد و من هم با یک ضربه پای چپ توپ را به سمت دروازه شلیک کردم که در میانه راه به امین هاشمی فرد برخورد کرد و وارد دروازه شد. البته این گل به نام من ثبت شد. در ادامه اتفاق تلخی افتاد و گودرز داوودی دروازه‌بان خوب ما دچار آسیب‌دیدگی شدید شد. این اتفاق باعث ناراحتی ما شد اما انگیزه‌مان را هم چند برابر کرد و گفتیم هر طور شده باید این بازی را ببریم که خدا را شکر در دقیقه 98 با پاسی که خودم ارسال کردم، محمد خادمی گل دوم و پیروزی را به ثمر رساند. خوشحالم که توانستیم با پیروزی در لیگ بمانیم و هواداران قشقایی را خوشحال کنیم.
 امسال در چند بازی حضور داشتی و روی چند گل تأثیرگذار بودی؟
- من از نیم فصل دوم به ترکیب تیم اضافه شدم. اوایل به عنوان بازیکن تعویضی وارد بازی می‌شدم و حدود یک نیمه بازی می‌کردم اما از بازی با مس کرمان به بعد، به بازیکن ثابت تیم تبدیل شدم. سه گل زدم، سه پاس گل دادم و دو پنالتی هم گرفتم.
 از عملکرد خودت راضی هستی؟
- خدا را شکر. فکر می‌کنم توانستم جواب خوبی به اعتماد مربیان بدهم که البته سایر بازیکنان تیم هم خیلی به من کمک کردند تا بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم.
 بازی آخر به یک بازی تشریفاتی تبدیل شد. دیدار با پارس جنوبی را چطور می‌بینی؟
- درست است خیالمان راحت شده اما باز هم برای اثبات خودمان و برای پیروزی به میدان می‌رویم. البته باید دید کادر فنی چه دیدگاهی دارد و از چه ترکیبی استفاده خواهد کرد.
 با وجود اینکه در خیلی از دیدارها نمایش خوبی داشتید و بارها مقابل تیم‌های مدعی پیروز شدید، اما کارتان برای بقا به روزهای پایانی کشیده شد، چرا؟
- متأسفانه در هفته‌های ابتدایی فصل نتایج خوبی نگرفتیم. ما تا هفته یازدهم تنها یک برد داشتیم و همین باعث شد خیلی عقب بمانیم. در اواخر نیم فصل اول چند پیروزی کسب کردیم که باعث شد جایگاهمان بهتر شود. در نیم فصل دوم باز هم بهتر شدیم و بیش از 20 امتیاز کسب کردیم. فکر می‌کنم اگر همین تیم حفظ و تقویت شود، سال آینده بتوانیم حتی برای صعود تلاش کنیم. واقعاً جایگاه قشقایی و حق هوادارانش این نیست.
 متولد چه سالی هستی و در کجا؟
- من متولد 2 آذر 1378 در کازرون هستم. البته پدرم اهل شهرستان ایذه استان خوزستان است اما من در کازرون به دنیا آمده و رشد کردم. 
 فوتبال را از کجا شروع کردی؟
- ورزش را از مدارس فوتسال کازرون شروع کردم و توسط حسین شمس به تیم ملی جوانان هم دعوت شدم. پس از آن وارد عرصه فوتبال شدم و چندسال در تیم منتخب فارس حضور داشتم. یک سال که بازی‌های دانش‌آموزی در هرمزگان برگزار می‌شد، آقای علی دوستی مهر من را به تیم ملی دانش‌آموزی دعوت کرد و به همراه این تیم در مسابقات جهانی که در جمهوری چک برگزار شد، با 9 گل زده آقای گل شدم. پس از آن پیشنهادهایی از تیم‌های سایپا و پیکان دریافت کردم اما به خاطر مشکلات خانوادگی نتوانستم بروم. با تیم لیدوما نورآباد در لیگ استان به میدان رفتم و با 20 گل آقای گل مسابقات شدم. بالاخره ابتدای فصل جاری به تیم قشقایی دعوت شدم اما دیر به تیم اضافه شدم. زمانی که لیست این تیم پر شده بود و البته خودم هم آمادگی بدنی لازم را نداشتم. یک نیم فصل تمرین کردم و بالاخره در نیم فصل به ترکیب تیم اضافه شدم. سختی‌ها و مشکلات زیادی متحمل شدم ولی بالاخره جواب زحماتم را گرفتم که در این راه باید از آقایان نجف‌پور و هرمزی هم تشکر کنم.
 از مربیانی که بیشترین تأثیر را در پیشرفت تو داشته‌اند نام ببر.
- باید از آقای سید امین حسینی مربی تیم لیدوما و همچنین آقای علی دوستی مهر نام ببرم که بیشترین تأثیر را در فوتبال و زندگی من داشته‌اند. امسال هم که آقای هرمزی با اعتمادی که به من کردند، باعث پیشرفتم شدند که از همگی این عزیزان ممنونم.
 درس؟
- پس از اینکه دیپلم گرفتم، از سربازی هم معاف شدم و به همین دلیل دیگر نیازی هم نبود که برای نرفتن به خدمت، درس را ادامه بدهم. تمام تمرکزم را گذاشتم روی فوتبال.
 تفریح؟
- نه، اهل تفریح هم نیستم. تمام تمرکز من روی تمرین است. یا گروهی تمرین می‌کنم یا به تمرینات اختصاصی می‌پردازم. من باید با تمام وجود تلاش کنم تا به جایگاه خوبی در فوتبال برسم و بتوانم زحمات خانواده و تمام کسانی که کمکم کرده‌اند را جبران کنم.
 هدف نهایی؟
- امیدوارم به هر جا لیاقتش را دارم برسم. تلاش می‌کنم تا لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی و حضور در فوتبال اروپا را پیدا کنم، دیگر هر چه خدا بخواهد.
 برای فصل آینده چه برنامه‌ای داری؟
- پیشنهادهایی دارم اما همه چیز دست باشگاه است و تابع تصمیمات مدیران باشگاه هستم.
 صحبت پایانی؟
- می‌خواهم از یک شخص تأثیرگذار در زندگی‌ام نام ببرم. آقای آرش قنبرپور، دوستی که برایم مثل برادر می‌ماند و در چند سال اخیر خیلی برایم زحمت کشیده. ایشان حتی درآمدن من به قشقایی هم نقش بزرگی داشت و به او مدیون هستم و امیدوارم بتوانم محبت‌هایش را جبران کنم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی