[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

استاندار: صعود فجر امید آفرین است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس، ‌ایجاد نشاط و هویت ملی و محلی را از جمله آثار و ویژگی‌های ورزش‌های تیمی دانست و گفت: حضور تیم فجر شهید سپاسی شیراز در لیگ برتر فوتبال کشور، برای استان و شهروندان آن امید آفرین و غرور‌آفرین خواهد بود.
عنایت‌الله رحیمی، در جمع بازیکنان تیم فجر شهیدسپاسی، ضمن تبریک پیروزی‌های گذشته ‌این تیم در لیگ دسته یک و آرزوی موفقیت در بازی پیش رو افزود: چند سالی است که تیمی از استان فارس در لیگ برتر حضور نداشته و به رغم کوشش‌هایی که دو تیم فجر شهیدسپاسی و قشقایی داشته‌اند ‌این امر میسر نشده که امیدواریم در ادامه ‌این کوشش‌ها تیم فجر شهیدسپاسی بتواند به لیگ برتر راه یابد.
وی ادامه داد: جامعه‌ای که دارای نشاط و امید در جوانان و نیروهای خلاق و مستعد است می‌تواند پله‌های توسعه و پیشرفت را به خوبی طی کند.
او اظهار داشت: ورزش و به ویژه ورزش‌های تیمی از جمله فوتبال می‌تواند تأثیرات بسیار مهم و مثبتی بر استان و مردم آن داشته باشد و زمینه را برای ‌ایجاد مشارکت و تقویت روحیه تعاون، همکاری و ‌ایثار فراهم کند.
استاندار فارس گفت: همچنین ورزش تیمی ضمن خلق اراده مصمم در جهت دستیابی به پیروزی و موفقیت، روحیه خودباوری و حرکت در راه هدف را  نیز به دنبال خواهد داشت.
رحیمی، با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت رشد، تقویت و توسعه زیرساخت‌های ورزش فارس طی چند سال اخیر تصریح کرد: در ‌این مسیر ممکن است نواقصی در امور نیز وجود داشته باشد اما می‌کوشیم تا ‌این نواقص رفع شود.
وی، با اشاره به افتتاح سالن ورزشی ۶ هزار نفره شیراز به عنوان نخستین سالن استاندارد ورزشی استان فارس گفت: امیدواریم افتتاح ‌این سالن شرایط خوبی را برای پیشرفت و رشد ورزشکاران رشته‌های ورزشی سالنی ‌ایجاد کند.
تیم فوتبال فجر شهیدسپاسی شیراز شامگاه دوشنبه از هفته سی‌وسوم رقابت‌های فوتبال دسته یک جام آزادگان در ورزشگاه پارس شیراز با نتیجه سه بر صفر تیم شاهین بوشهر را شکست داد و گامی بزرگ برای صعود به لیگ برتر برداشت.
این تیم در هفته آخر ‌این رقابت‌ها با تیم گل ریحان البرز دیدار دارد که با توجه به سقوط تیم گل ریحان  و نتایج ضعیف آن در لیگ دسته یک، احتمال پیروزی تیم فجر شهید سپاسی برابر ‌این تیم زیاد است و در ‌این صورت، فجرشهیدسپاسی به لیگ برتر صعود خواهد کرد.
در پایان هفته سی‌وسوم تیم فجر شهید سپاسی، هوادار و بادران تهران با ۵۷ امتیاز به ترتیب با تفاضل گل زده به اضافه ۱۷، ۱۵ و۱۲ در رده اول تا سوم قرار گرفتند و باید برای مشخص شدن ۲ تیم برتر و صعودکننده به لیگ برتر تا پایان هفته سی‌وچهارم و به اتمام رسیدن رقابت‌های ‌این فصل لیگ دسته یک صبر کرد.
تیم‌های شاهین بوشهر و مس کرمان هم که مدعی صعود بودند با شکست مقابل فجر و هوادار تهران دیگر شانسی برای صعود ندارند.
همچنین تیم قشقایی شیراز با ۴۱ امتیاز به رده دوازدهم جدول صعود کرد.
در رقابت‌های فرسایشی فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم شرکت دارند که پس از انجام ۳۴ بازی تیم‌های اول و دوم جدول به لیگ برتر دوره بیست‌ویکم صعود خواهند کرد و سه تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می‌شوند.
چوکا تالش، نود ارومیه و گل ریحان البرز هم به دسته دوم سقوط کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی