[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

این موفقیت با حکمت خداوند بود، روزنامه شیراز نوین

اصغر کلانتری سرمربی تیم فجرشهیدسپاسی،با صدر نشین لیگ آزادگان گفت‌وگو کرد.
فجرشهیدسپاسی در هفته‌های اخیر نتایج بسیار خوبی گرفته و با شکست دو تیم مدعی یعنی هوادار و شاهین بوشهر توانست صدر نشین شود و حالا در یک قدمی صعود قرار دارد. اصغر کلانتری سرمربی ‌این تیم با خبرنگار «ورزش سه» گفت‌وگو کرد که آن را می‌خوانید.
او در خصوص شرایط صعودشان به لیگ‌برتر گفت: صعودمان قطعی نیست و یک بازی در پیش داریم. ما قبل از بازی با شاهین هم با بچه‌ها صحبت کردیم و گفتیم وقتی صعود ما قطعی می‌شود که دو بُرد بیاوریم. بُرد شاهین را آورده‌ایم شکر خدا و بازی بعدی با گل ریحان است و باید تلاش کنیم ‌این بازی را هم ببریم. 
او درباره‌ این‌که با گل ریحانی قعر جدولی بازی خواهند کرد، گفت: اصلاً مسئله الآن آخر جدول و اول جدول نیست. هرکسی یک انگیزه‌ای برای خودش دارد. ما نمی‌توانیم بگوییم به‌خاطر ‌اینکه تیم گل ریحان سقوط کرده راحت می‌توانیم ببریم، اصلاً ‌این‌طور نیست. بالاخره فوتبال است. ما با یک دیدی به گل ریحان نگاه می‌کنیم که یک فینال برای ما است. انگار یک فینال جام حذفی است که باید قطعاً ببریم. به‌خاطر همین هم تمرین می‌کنیم، ذهنیت‌مان خوب است و ان‌شاالله پرقدرت آمادگی‌مان را حفظ کنیم‌ و بتوانیم پیروز بشویم.
کلانتری در خصوص پیروزی برابر شاهین گفت: شاید یک عده فکر نمی‌کردند ما بتوانیم ‌این تیم را با نتیجه ۳-۰ ببریم ولی خب چون واقعاً عزم بچه‌ها جزم بود و می‌خواستند ببرند و خوب تمرین کرده بودند و همه شرایط بُرد را برای خودشان فراهم کرده بودند باعث شد که ما ‌این بازی را ببریم آن هم با نتیجه ۳-۰. شاهین هم تیم خوبی بود و از ارزش‌های آن‌ها هم کم نمی‌شود ولی بچه‌های ما واقعاً خیلی بهتر از شاهین بازی می‌کردند.
 او ادامه داد: در کل تنها چیزی که فکر و ذکرمان را مشغول کرده و داریم برای آن برنامه‌ریزی می‌کنیم فقط بازی با گل ریحان است. ما ‌این مأموریت را داشتیم و تا الآن خدا هم کنار تیم بوده و همه مجموعه تلاش کردند و در ‌این شرایط به ‌اینجا رسیدیم و تمام فکر و ذکرمان است که ‌این بازی تمام شود و بعد از آن وقت هست برای آینده تصمیم‌گیری شود.
کلانتری که در سقوط فجر به دسته اول نیز ‌این تیم را همراهی می‌کرد عنوان کرد: بله. آن سال هم که رفتیم تیم سقوط کرده بود سال بعدش من سرمربی‌شان شدم و از حاج آقا جعفری مدیرعامل وقت فجر که ‌ایشان بنیان‌گذار تیم فجر است برای تیم فجر خیلی زحمت کشیدند و همان سال هم خدا کمک کرد و باز به بازی پلی آف با آلومینیوم هرمزگان که در رفت و برگشت ۶-۰ توانستیم ‌این تیم را شکست بدهیم و برویم برای لیگ برتر.
کلانتری درباره شرایط فشرده جدول گفت: از پنج شش هفته پیش تا الآن حدود ده تیم بودند که برای صعود تلاش می‌کردند. هر هفته که گذشت یکی دو تا از تیم‌ها ‌کم شد. خدا را شکر ما تا روز آخر هم مدعی صعود بودیم و کار سختی خاص خودش را داشت. به ‌این راحتی بچه‌ها ‌این امتیازات را نگرفتند، واقعاً سختی کشیدند. همان روزهایی هم که ما سه باخت پشت سر هم آوردیم ‌این سه باخت باعث ناامیدی ما نشد. مدیریت کردیم. بازیکنان ما جوان‌‌های باغیرت و باشرفی بودند. مدیریت کردیم و با آن‌ها صحبت کردیم و همه را به آینده امیدوار می‌کردیم. از اول همه مجموعه دنبال ‌این بودیم که لیگ برتری شویم. یک قدم دیگر مانده و یک قدم هم با تمام وجود جلو می‌رویم و ان‌شاالله که ‌این اتفاق بیفتد.
سرمربی فجر راجع به روزهای خوب و بدش در ‌این تیم گفت: بدترین خاطره‌ای که داشتم مصدومیت دو سه تا از بازیکنان بود. خیلی ناراحت‌کننده بود‌. مصدومیتی که ما داشتیم الوان‌زاده بود که سه چهار هفته بود که من به تیم آمده بودم رباط پاره کرد. همچنین احسان گنجی بود که در دو مقطع مصدومیت داشت و خیلی برای ما سخت شد. آقای شاهین سپهری بود که مصدوم شد و ‌این‌ها مصدوم‌هایی بودند که کلاً از تیم ما کنار رفتند و مصدومیت‌شان باعث شد نتوانند تمرین کنند و ناراحت شدم که در آن مقطع آماده و با انگیزه بودند و مصدوم شدند. از باخت‌هایی که آوردیم و نتیجه نیاوردیم ناراحت نیستم. خوشحالی‌ام هم ‌این است امسال در‌این مجموعه و با‌ این بازیکنان قرار گرفتم و در‌این تیم با بازیکنان با شرف و با اخلاق هستم که همه چیزشان را برای ‌این تیم گذاشتند.
کلانتری اضافه کرد: من حدود هشت فصل فجر بودم و در تیم‌هایی مثل مس رفسنجان و فولاد یزد هم کار کردم حتی در لیگ دو هم حضور داشتم و دوباره به فجر برگشتم.
او درباره اتفاقاتی که باعث شد به فجر برگردد، گفت: خداوند گاهی یک چیزهایی را کنار هم می‌گذارد که فقط خودش می‌داند چه حکمتی دارد و من فکر نمی‌کردم به فجر بیایم چرا که قرارداد با آقای مهابادی بسته بودند و کار تمام شده بود که‌ ایشان به تیم جوانان رفتند و تصمیم بر ‌این شد به تیم برگردم و هواداران هم استقبال کردند و الآن هم مدعی صعود هستیم.
من درپایان می‌خواهم به هواداران بگویم کار تمام شده نیست و یک بازی دیگر داریم که باید در آن محکم قدم برداریم و پیروز شویم. از آن‌ها می‌خواهم برای‌مان دعا کنند که بتوانیم صعود کنیم و در ‌این راه هم هرکس به فجر کمک کرده از او ممنون هستم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی