[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

سالن شش هزارنفره افتتاح شد، روزنامه شیراز نوین

ظهر روز پنجشنبه 24 تیرماه، سالن شش هزارنفری پارس شیراز بالاخره افتتاح شد. ‌این افتتاح به‌صورت ویدیو کنفرانسی و توسط رئیس جمهور انجام شد. 
عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس، پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از‌ این سالن حضور داشت و گفت: طبق وعده‌ای که به مردم فارس و شیراز دادیم تلاش زیادی برای تکمیل و بهره‌برداری از ‌این سالن ورزشی انجام شده و اعتبارات زیادی به آن اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: سالن ۶ هزار نفره شیراز یکی از پروژه‌های مورد نیاز ‌این استان بود تا بتوانیم ورزش‌های سالنی را در چارچوب استانداردهای بین‌المللی در شیراز به عنوان قطب خدمات رسانی به منطقه جنوب کشور حمایت کنیم.
استاندار فارس با بیان ‌این که سالن ورزشی شش هزار نفره  شیراز در زمینی به مساحت ۱۶ هزار متر و زیربنای کل ۱۹ هزار مترمربع به بهره‌برداری رسیده است، گفت: ساختمان اصلی ‌این سالن ورزشی، ۱۶ هزار و ۸۸۵ مترمربع مساحت دارد و ساختمان‌های جنبی آن نیز ۲ هزار و ۱۱۵متر مساحت دارند.
وی با بیان ‌این که برای ساخت ‌این سالن ورزشی تاکنون ۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است که با محاسبات روز‌ این پروژه قیمت بسیار بالاتری خواهد داشت، گفت: فاز یک ‌این سالن افتتاح شد و زمین مورد نیاز برای سایر نیازمندی‌های پروژه مانند پارکینگ استحصال و قراردادهای لازم هم منعقد شده و در آینده نزدیک احداث می‌شود.
رحیمی ادامه داد: در این مراسم با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور علاوه بر افتتاح سالن ۶ هزار نفره، ۱۲ پروژه را به صورت هم زمان افتتاح کردیم که شامل ۲ زمین چمن بزرگ، هشت زمین چمن کوچک و سالن‌های دیگری در شیراز و سایر شهرستان‌های استان فارس است.
جمشید تقی‌زاده معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های ورزش وزارت ورزش و جوانان نیز در ‌این مراسم حضور داشت.
وی گفت: سالن ورزشی ۶ هزار نفره شیراز که از امکانات و تجهیزات مناسبی در سطح جهانی بهره می‌برد، نقش بسزایی در برگزاری مسابقات بین‌المللی و پرورش استعدادهای جوانان و نوجوانان ‌این استان پهناور دارد.
جمشید تقی زاده افزود: سالن ورزشی ۶ هزار نفره شیراز با نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در زمینی به مساحت ۶۶ هزار متر مربع و با ظرفیت ۶ هزار نفری به بهره‌برداری رسید.
وی با بیان ‌اینکه ‌این سالن ورزشی از فضاهای مناسب برای خبرنگاران داخلی و خارجی و میهمانان ویژه برخوردار است، عنوان کرد: سالن ۶ هزار نفره شیراز از طرح‌های سفر رهبر معظم انقلاب به استان فارس در سال ۸۷ است که می‌تواند در آینده نقش بسزایی در پرورش استعدادهای جوانان و نوجوانان ‌این استان پهناور‌ ایفا کند.
تقی زاده اعتبار کل ‌این پروژه را ۱۴۸ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ‌این پروژه مدرن و بسیار زیبا که به دست مهندسین توانمند کشور طراحی و ساخته شده، از مدرن‌ترین سازه‌های ورزشی کشور و امکانات و تجهیزات مناسبی که مورد تأیید فدراسیون‌های جهانی است بهره می‌برد و شرایط مطلوبی را برای میزبانی مسابقات مهم بین‌المللی و جهانی در استان فارس فراهم کرده است.
وی به پتانسیل و ظرفیت بالای ورزش در استان فارس اشاره کرد و یادآور شد: استان فارس از پتانسیل بالایی در عرصه ورزش بهره می‌برد و در حال حاضر حدود 9 ورزشکار از ‌این استان در رشته‌های مختلف موفق به کسب سهمیه رقابت‌های المپیکی و پارالمپیک  ۲۰۲۱ توکیو شده‌اند.
معاون وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: پس از ۵۰ سال در دولت تدبیر و امید ‌این وزارتخانه صاحب لایحه اهداف ورزش و جوانان شد و همچنین لایحه مجموعه باشگاه داری نیز تقدیم مجلس شورای اسلامی شد که یکی از کارهای مهم در ‌این دولت بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی