[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

تحقق اصل ۴۴ ، روزنامه شیراز نوین

در مراسمی با حضور استاندار فارس، عملیات اجرایی شهرک صنعتی غیردولتی منطقه ویژه اقتصادی شیراز آغاز شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، در این مراسم با اعطای مجوز تأسیس شهرک صنعتی غیردولتی منطقه ویژه اقتصادی شیراز که توسط شرکت شهرک‌های صنعتی فارس صادر شده، عملیات اجرایی این شهرک صنعتی آغاز شد.
شهرک صنعتی غیردولتی منطقه ویژه اقتصادی شیراز در فاز نخست در زمینی به مساحت 200 هکتار و با پیش بینی سرمایه گذاری افزون بر 1400میلیارد تومان ایجاد می‌شود که در فازهای توسعه تا 350 هکتار افزایش خواهد یافت.
این شهرک صنعتی غیردولتی که در اراضی مجاور منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی بزرگ شیراز ایجاد می‌شود، ظرفیت استقرار 410 واحد با پیش بینی 12500 نفر اشتغال را خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی غیردولتی منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت: تاکنون مجوز تأسیس 8 شهرک صنعتی غیردولتی در استان صادر شده است که از این تعداد سه شهرک صنعتی پروانه بهره برداری دریافت کرده اند. احد فتوحی افزود: ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی در راستای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و با هدف استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های استقرار واحد‌های صنعتی در قالب شهرک‌های صنعتی غیردولتی انجام می‌شود. وی با بیان اینکه بر اساس قانون، مجوز تأسیس و پروانه بهره برداری شهرک‌های صنعتی غیردولتی توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی شهرک‌های صنعتی صادر می‌شود، تصریح کرد: بر اساس قانون، بخش خصوصی می‌تواند برای ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی سرمایه گذاری کند.
فتوحی با بیان اینکه ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی در راستای سیاست‌های دولت مبنی‌ بر تقویت و حمایت از مشارکت بخش خصوصی است، افزود: ایجاد این شهرک‌های صنعتی در چهارچوب قوانین و مقررات موجود انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شهرک‌های صنعتی غیردولتی نیز از مزایای شهرک‌های دولتی بهره‌مند می‌شوند، اما امور نحوه واگذاری زمین در آنها بر عهده بخش خصوصی است، تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز نقش نظارتی خود را در این مورد بر اساس قانون انجام خواهد داد. فتوحی با اشاره به اینکه بخش زیادی از اراضی شهرک صنعتی بزرگ شیراز به متقاضیان واگذار شده است و اراضی محدود باقی مانده نیز از طریق فرایند مزایده واگذار می‌شود، گفت: راه اندازی این شهرک صنعتی غیردولتی می‌تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاران باشد. در این مراسم که با حضور رحیمی استاندار فارس، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی و نیز جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و سرمایه گذاران برگزار شد، کلنگ عملیات اجرایی این شهرک صنعتی غیردولتی به زمین زده شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی