[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

کارنامه سرهنگ خسروانی درخشان است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین تکریم جانباز سرفراز، سرهنگ مرتضی خسروانی فرمانده سابق سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز و معارفه فرمانده جدید این ناحیه برگزار شد. این مراسم صبح پنجشنبه 24 تیرماه با حضور فرمانده سپاه فجر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس وجمعی از فرماندهان بسیجی و سپاه استان فارس با همراهی اصحاب رسانه در حرم مطهر حضرت علی بن حمزه(ع) برگزار شد.
 عملکرد درخشان بسیج در مبارزه با کرونا
فرمانده سپاه فجر در این مراسم گفت: تفکر جهادی و حضور میدانی، شاخصه‌های مدیر انقلابی هستند. سردار یداله بوعلی در آیین تکریم و معارفه فرماندهان نواحی بسیج حضرت ثارالله(ع) و حضرت احمد بن موسی(ع) شیراز با تأکید بر نقش اساسی بسیج در ترویج فرهنگ انقلابی و کار جهادی در جامعه افزود: هم افزایی و تجمیع ظرفیت‌های مردمی در راستای رفع نیازمندی‌های جامعه و حل مشکلات، یکی از رسالت‌های مهم بسیج است و بسیجیان فارس تاکنون عملکرد درخشانی در موضوع یاری رسانی به مردم از خود نشان داده اند. وی با بیان اینکه تفکر جهادی و حضور میدانی شاخصه‌های مدیر انقلابی هستند، گفت: این دو مؤلفه مهم در کنار خودباوری، معنویت افزایی و مهم تر از همه ولایت‌مداری و ایمان قلبی به وعده‌های الهی رموز اصلی موفقیت مدیر انقلابی هستند. فرمانده سپاه فجر در حاشیه این آیین با تجلیل از فعالیت‌ها و اقدامات بسیجیان در حوزه مقابله با کرونا و اجرای رزمایش‌های کمک مؤمنانه، گفت: بسیجیان و گروه‌های جهادی فارس و به خصوص کلان شهر شیراز تاکنون عملکرد درخشانی در موضوع یاری رسانی به مردم از خود نشان داده اند که نقش مؤثر نواحی بسیج در هم افزایی و هماهنگی این فعالیت غیرقابل چشم پوشی است.
 بسیج در امتداد گفتمان انقلاب
در ادامه این مراسم فرمانده سابق سپاه احمد بن ‌موسی(ع) شیراز نیز اظهار داشت: بسیجی فعالیتش بر اساس شعور در چهارچوب میدان منطق ولایت و گفتمان انقلاب پیش می‌رود و پرچم دار در عرصه‌های مختلف است. سرهنگ مرتضی خسروانی هدف بسیج را پیشبرد در راستای اهداف انقلاب دانست و گفت: بسیج پرچمدار حل معضلات و مشکلات مختلف با به‌کارگیری آحاد مختلف مردم است. وی با یادآوری حادثه سیل شیراز، بسیج را میدان‌دار خدمت در این عرصه دانست و گفت: این ناحیه در شرق شیراز است و با توجه به شرایط خاص فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی که دارد، کمک بیش از 200هزار بسته معیشتی در کنار دیگر اقدامات و خدمات، مایه افتخار است.
 هشت فرمان سپاه برای پاسداران
در ادامه این مراسم فرمانده جدید ناحیه احمد بن موسی(ع) اظهار داشت: به یادگار ماندن کارنامه درخشان از سرهنگ خسروانی، نشان از لیاقت و تلاش وی دارد. سرهنگ احمد جعفری، با اشاره به هشت فرمان سپاه برای پاسداران، تصریح کرد: این فرامین باید در همه اتاق‌های ناحیه نصب شود و دستورالعمل و سرلوحه کارمان قرار دهیم. فرمانده جدید ناحیه احمد بن موسی(ع) فرماندهان پایگاه‌های مقاومت را به تبعیت از شش فرمان مقام معظم رهبری فراخواند و گفت: برنامه‌هایی برای رسیدن به این فرامین در نظر داریم که گسترش چتر بسیج با روحیه جهادی و خدمت‌رسانی، برنامه‌های منظم و هدفمند، ارتقای سطح کیفی و کمی فرماندهان، توجه ویژه به هنر، علم و ورزش و ایجاد کارگروه‌هایی برای رسیدن به این مهم از جمله این برنامه‌هاست.
 بدرقه یکی از فرماندهان شایسته
در ادامه این مراسم رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: سرهنگ خسروانی از فرماندهان و مدیران شایسته سپاه در استان است که همواره خدمات ارزنده‌ای را در حوزه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی و غیره ارائه دادند.مهندس «حمید رضا ایزدی» افزود: به دلیل مجموعه فعالیت‌های وی و همکارانش در راستای تسریع و کمک به رفع و حل ‌و فصل مشکلات صنعتی و تولیدی در حوزه صنعت، معدن و تجارت از جمله انجام رزمایش کمک‌های مؤمنانه (بسته‌های معیشتی) فعالیت‌های فرهنگی، ‌اقتصادی، تولید و توزیع‌ ماسک و مواد ضد عفونی کننده و... با اهدای لوح تقدیر از خدمات وی مراتب تشکر و سپاسگزاری خود را اعلام می‌کنیم.وی با اشاره به اهمیت و جایگاه بسیج اصناف و سپاه فجر در توسعه و پیشرفت و تبیین شعار سال اظهار داشت: نقش بسیج در راستای حفظ نظام اسلامی و پاسداری از ارزش‌های اسلامی و انقلاب اسلامی ایران بسیار تأثیرگذار است؛ لذا ضرورت دارد تا از این مهم بهره‌های لازم را برد.
 اهدای لوح تقدیر
گفتنی است رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در مراسم تکریم از جناب سرهنگ مرتضی خسروانی فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز که با حضور سردار «یداله بوعلی» فرمانده سپاه فجر استان فارس و جمعی از فرماندهان بسیجی و سپاه استان برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر و تشکر نمود. در این آیین سرهنگ پاسدار بهادر علیپور به عنوان فرمانده سپاه حضرت ثارالله(ع) و سرهنگ پاسدار احمد جعفری به عنوان فرمانده سپاه حضرت احمد بن موسی(ع) شیراز معرفی شدند و از خدمات و زحمات سرهنگ پاسدار موسی زارعی و سرهنگ پاسدار مرتضی خسروانی تجلیل به عمل آمد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی