[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

روحانی: اگر تحریم‌ها نبود خدمات دولت به مردم چندبرابر هم می‌شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهوری گفت: در دولت تدبیر و امید بزرگ‌راه‌های کشور از ۱۲هزار کیلومتر به ۲۰هزار کیلومتر افزایش یافت؛ 6000 کیلومتر بزرگ‌راه نیز در دست اجراست که با تکمیل آن بزرگ‌راه‌های کشور تقریباً دو برابر می‌شود.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارتخانه‌های راه و ورزش اظهار کرد: یکی از افتخارات این دولت بهبود وضعیت حمل‌ونقل در کشور بوده است. این یکی از مظاهر پیشرفت کشور است و در زمینه حمل‌ و نقل هم جاده‌ای و ریلی و بندری کارهای بسیار عظیمی صورت گرفته و در زمینه بزرگ‌راهی موفق‌تر بوده و ۱.۶ برابر به آنچه از قبل بوده اضافه کرده است.
رئیس جمهوری تأکید کرد: در دولت تدبیر و امید بزرگ‌راه‌های کشور از ۱۲هزار کیلومتر به ۲۰هزار کیلومتر افزایش یافت؛ ۶هزار کیلومتر بزرگ‌راه نیز در دست اجراست که با تکمیل آن بزرگ‌راه‌های کشور تقریباً دو برابر می‌شود.
وی افزود: این مسیر باید ادامه پیدا کند تا همه راه‌های اصلی و شریانی ما به بزرگ‌راه و آزادراه بدل شود. در ریل هم این دولت حرکت شتابانی داشته است. ما چندین استان را به شبکه ریلی کشور متصل کردیم. مخصوصاً در استان‌هایی که این ریل برای ترانزیت نقش داشته است.
روحانی یادآور شد: در بخش بنادر یکی از افتخارات این دولت آبادی سواحل مکران است؛ به خصوص پروژه جاسک و آب‌شیرین‌کنی که در این بخش در نظر گرفتیم. ما می‌بینیم که ساحل مکران امروز آباد و آبادتر می‌شود و در روزهای آتی یک اسکله نفتی مهم در جاسک تأسیس می‌شود که کاری تاریخی است.
وی به افتتاح پروژه‌های بندری در بندر شهید رجایی استان هرمزگان و استفاده از تجهیزات جدید لای‌روبی در بنادر کشور اشاره کرد و یادآور شد: اینکه از لحاظ لای‌روبی امروز قادر هستید با استفاده از تجهیزات جدید عمق لازم را برای اسکله‌ها به وجود آورید تا کشتی‌ها به راحتی برای تخلیه و بارگیری پهلو بگیرند، بسیار ارزشمند است.
رئیس جمهوری ادامه داد: به ظرفیت بندری ما برای حمل و نقل و انتقالات ۱۰۰میلیون تن افزوده شده است و این در شرایط تحریمی انجام شده و اگر آن خبیث ترامپ نبود که اقداماتش کشورهای بسیاری را دچار مشکل کرد، مردم می‌دیدند که چقدر به خدمات و اقدامات امروز دولت افزوده می‌شد.
روحانی یادآور شد: در زمینه ورزش حرکت خوبی آغاز شده و آمارهای اعلامی در این زمینه بسیار مهم است. خانه‌های ورزش روستایی افزایش ۱۲ برابری یافته است. تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار ما به اینترنت وصل شده‌اند و اساساً روند توسعه و پیشرفت روستاهای ما در این هشت سال بسیار سریع بوده، تا جایی که در دولت‌های قبلی چنین چیزی سابقه 
نداشته است.
رئیس جمهوری تأکید کرد: ما ساخت «خانه جوان» را از صفر شروع کردیم و تا پایان امسال به ۲۰۰ خانه جوان خواهیم رسید. همه این موارد برای ما مهم است و خوشحالم که برخی از جاده‌هایی که سیل آنها را نابود کرده بود، بخش بزرگی از آن هم افتتاح شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی