[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

نایب‌رئیس مجلس: روند واکسیناسیون کرونا کند است، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، روند واکسیناسیون کشور را با توجه به وسعت آن کند دانست. امیرحسین قاضی زاده هاشمی در حاشیه هشتمین انتخابات نظام پزشکی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت واکسیناسیون کرونا در کشور، گفت: با توجه به وسعت ایران روند واکسیناسیون ما کند است و هر بیماری در هر نقطه‌ای دیده می‌شود، مدتی بعد هم به کشور ما می‌رسد. باید با قدرت بیشتری واکسیناسیون را دنبال کنیم. وی درباره تولید واکسن ایرانی کرونا از طریق چند پلتفرم، اظهار کرد: بخش خصوصی و بخش تحقیقاتی وارد این مقوله شدند و این موضوع دولت نیست. هر پلتفرمی و هر شرکتی زودتر به نتیجه برسد دولت محصولش را می‌خرد و این اشکالی ندارد که شرکت‌های مختلف کار کنند. البته مجموعه پلتفرم‌ها اگر به تولید صنعتی هم برسند، باز هم نیاز ما را برآورده نمی‌کنند؛ به علاوه آنکه تولید چند واکسن یک سرمایه‌گذاری خوب صادراتی هم خواهد بود. دولت هم که می‌خواهد از خارجی‌ها بخرد، خب از شرکت ایرانی خرید می‌کند. مسئله مهم این است که روند باید سرعت گیرد.
قاضی زاده هاشمی درباره انتخابات نظام پزشکی و وظایف تیم جدید این سازمان، تأکید کرد: نظام پزشکی سازمانی صنفی است که وظایفش طبق قانون مشخص است و باید در همان حیطه عمل کند.
وی در خاتمه درباره تیم جدید وزارت بهداشت در دولت سیزدهم، تصریح کرد: اولین اولویت دولت جدید و به ویژه وزارت بهداشت، مدیریت کروناست؛ چون کرونا کل ساختار سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و... را در کشور تحت‌تأثیر قرار داده است و مهم ترین کار باید کنترل کرونا و سپس ارتقای کمی و کیفی خدمات بهداشتی درمانی و کاهش هزینه‌ها باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی