[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

۹۳ درصد بیکاران ۱۵ تا ۳۵ساله‌اند، روزنامه شیراز نوین

از جمعیت حدود ۲.۲میلیونی بیکاران بیش از ۹۳ درصد در فاصله سنی ۱۵ تا ۳۵ سال هستند. به گزارش ایسنا، آنچه اخیراً مرکز آمار ایران در رابطه با وضعیت نیروی کار در ایران در بهار امسال منتشر کرد، نشان داد که ۶۲.۷میلیون نفر جمعیت ۱۵ساله و بیشتر هستند که ۲۵.۹میلیون نفر آنها را مجموعه شاغلان و بیکاران تشکیل می‌دهد؛ به‌طوری‌که ۲۳.۶میلیون نفر از آنها شاغل و ۲.۲میلیون نفر بیکارند. در بهار ۱۴۰۰ نرخ بیکاری کاهش یافته بود و از ۹.۸ در بهار سال گذشته به ۸.۸ درصد رسید و بر جمعیت شاغلان افزوده شد. اما بررسی وضعیت گروه‌های سنی در بین افراد بیکار نشان می‌دهد که بیش از ۹۳ درصد آنها در فاصله ۱۵ تا ۳۵ سال قرار دارند؛ به گونه‌ای که بیش از ۲.۱میلیون نفر از مجموع بیش از ۲.۲میلیون نفری بیکاران را تشکیل می‌دهند. این در حالی است که بالغ بر ۵۲۸هزار نفر از بیکاران در سن ۱۵ تا ۲۴ سال قرار دارند که البته از تعداد آنها در مقایسه با بهار پارسال حدود ۳۲هزار نفر کم شده است. 
در جمعیت ۱۵ تا ۲۴ساله‌های بیکار، ۳۷۳.۶هزار نفر مرد و ۱۵۴.۳هزار نفر زن هستند و گرچه از تعداد مردان بیکار در این گروه سنی کم شده، اما بیش از ۳۲هزار نفر بر تعداد زنان فعال در این گروه افزوده شده است. اما سهم ۱۸ تا ۳۵ساله‌ها از بیکاری بالغ بر ۱.۶میلیون نفر است که از تعداد آنها نسبت به بهار پارسال بالغ بر ۱۳۲هزار نفر کم 
شده است.
از بیکاران ۱۸ تا ۳۵ساله بیش از یک‌میلیون نفر مرد و بالغ بر ۵۲۵هزار نفر زن هستند که در این گروه سنی از تعداد مردان بیکار ۱۸۷هزار نفر کم شده ولی بر تعداد زنان بیکار ۵۵هزار نفر افزوده شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی