[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

مصمم به حراست از بیت‌المال هستیم ، روزنامه شیراز نوین


به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس، با حضور مدیرکل و جمعی از دیگر مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در دفتر مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس، جلسه هم اندیشی برگزار گردید.
در این نشست مدیرکل ثبت فارس مرتفع گردیدن بسیاری از معضلات حوزه املاک و اراضی را در گرو اجرای قانون جامع حدنگار عنوان داشت و تصریح نمود: تثبیت اراضی ملی و تعویض اسناد دفترچه ای و صدور اسناد مالکیت مهم ترین گام در جهت انجام تکالیف ادارات ثبت اسناد و املاک و مرتفع گردیدن مشکلات حقوقی و قضایی خواهد شد.
در این نشست که با هدف پیگیری تحقق قانون جامع حدنگار من جمله سرعت بخشی به تثبیت قطعات اراضی ملی و صدور اسناد مالکیت مربوطه و نیز تعویض اسناد مالکیت دفترچه ای اراضی فوق الذکر به کاداستری صورت پذیرفت، سید مهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس، ضمن بیان عملکرد این اداره کل در سال گذشته و ماه‌های سپری شده از سال جاری، نتایج مطلوب و تثبیت بخش اعظم اراضی ملی در این استان را ماحصل تفکر جهادی، پیگیری مصوبات سازمانی و عزم راسخ دو مجموعه ثبت و منابع طبیعی در حفظ و حراست از بیت المال عنوان داشت. وی تثبیت بالغ بر 7میلیون و 200هزار هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی فارس را گامی ارزشمند در اجرای قانون جامع حدنگار و کوتاه نمودن دست متعرضان به این اراضی برشمرد و استمرار این روند را مستلزم تداوم تعامل این ادارات در این مسیر دانست. هاشمی مرتفع گردیدن بسیاری از معضلات حوزه املاک و اراضی را در گرو اجرای بهینه قانون جامع حدنگار عنوان داشت و تصریح نمود: تثبیت و بسترسازی صدور اسناد مالکیت مهم ترین گام در جهت انجام تکالیف ادارات ثبت اسناد و املاک و مرتفع گردیدن مشکلات حقوقی و قضایی خواهد شد.
در ادامه این نشست کارشناسان حاضر در جلسه در خصوص تسریع در روند انجام کار و اصلاح فرایندها به بحث و تبادل نظر پرداختند و مقرر گردید این جلسات کارشناسی تا حصول نتیجه تداوم یابد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی