[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

گشایش مسیل ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، جلسه تشریح لوله گذاری طرح انتقال آب خلیج فارس به شهرستان‌های مهر و لامرد با حضور استاندار فارس، معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو، مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد، فرماندار لامرد، سرمایه گذار پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان فارس شرکت فراآبرسان سرزمین، اعضای شورای راهبردی انتقال آب خلیج فارس به استان فارس، صمت و صنعتگران و مسئولان محلی برگزار شد.
استاندار فارس در این جلسه ضمن اینکه پروژه انتقال آب دریا به استان فارس را برای مردم و صنعتگران امیدآفرین توصیف کرد، گفت: طول این خط حدود ۶۸ کیلومتر در فاز اول است و در صورتی که تا مرکز استان ادامه داده شود که قطعاً جزو اهداف طرح محسوب می‌شود، به ۴۵۰ کیلومتر می‌رسد. 
دکتر رحیمی با بیان اینکه بر اساس قرارداد منعقد شده با وزارت نیرو و سرمایه گذار طرح در این فاز ۱۵میلیون مترمکعب آب شیرین و به سایت شهرستان‌های لامرد و مهر انتقال داده می‌شود که بخش عمده ای از آن در صنعت و مابقی در حوزه شرب استفاده خواهد شد.
به گفته استاندار فارس، مجموع تخصیص آب انتقالی از دریا به استان فارس ۳۰۰میلیون مترمکعب است که قسمتی از آن از طریق این خط تأمین خواهد شد.
وی تشکیل شورای راهبردی آب با حضور افراد دارای پتانسیل و تجربه را اتفاقی راه گشا دانست و عنوان کرد: در گذشته اختلاف‌ها باعث هدررفت پتانسیل‌های استان می‌شد اما معتقدیم باید از پتانسیل‌های انسانی استان برای توسعه استان رفاه و آسایش مردم و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده کنیم و فارغ از نگاه‌های سیاسی توانمندی‌های افراد را به کار بگیریم. 
وی گفت: باید از سرمایه‌های استان برای رفاه، آسایش مردم و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بهره ببریم. استاندار فارس گفت: با دیدگاه استفاده از پتانسیل این افراد در کشور، شورای راهبردی این طرح را تشکیل دادیم.
رحیمی همچنین ضمن قدردانی از حمایت‌های آیت الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: تمام مدیران استان فارس در تلاش هستند تا جدای از نگاه‌های سیاسی به دنبال توسعه استان با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود در سطح کشور باشند.
او تصریح کرد: طرح لوله گذاری انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس طرح بزرگی است که می‌تواند در فاز نخست آب خلیج فارس را به شهرستان‌های لامرد و مهر برساند و پس از آن در فاز دوم این خط، آب را به مناطق مرکزی فارس نظیر کلان شهر شیراز برسد.
استاندار فارس ادامه داد: سه‌هزار و ۵٠٠ طرح استانی در فارس دارای بیش از ٧٠ درصد پیشرفت فیزیکی است و بیش از ۱۶۰ طرح ملی نیز در استان در آستانه بهره برداری است که تمام این فعالیت‌ها موجب خواهد شد تا استان فارس رشد قابل توجهی 
داشته باشد. 
او ادامه داد: شورای راهبردی را از مدیران سابق و باتجربه تشکیل دادیم تا از تجارب آنها بهره‌مند شویم و در این راستا چهارچوبی را مشخص کردیم تا با اشتراک تجارب مشکلات حل شوند و این موضوع الگوی موفقی است که از تمام پتانسیل‌های انسانی چه داخل و خارج از استان بتوانیم بهره ببریم.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: موضوع آب مقدمه و سنگ بنای آبادانی است و یکی از ضروری‌ترین زیرساخت‌ها برای توسعه هر مجتمع زیستی اعم از شهری و روستایی آب است.
دکتر رحیمی تأکید کرد: پیشرفت و توسعه استان نیازمند چهارچوبی واحد و منسجم است و باید تلاش کنیم انسجام در سطوح خرد و کلان را حفظ کنیم تا استانی پیشرو در کشور باشیم و زمینه‌های ایجاد رفاه برای مردم استان را فراهم کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی