[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

بیل مکانیکی فیبر نوری را قطع کرد، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فارس علت اختلال و قطعی 8 ساعته اینترنت و آنتن دهی موبایل در شمال شرق شیراز و مناطق شهر صدرا را قطعی فیبر نوری توسط بیل مکانیکی بر اثر حفاری اعلام کرد.
مهرداد سهرابی در گفت و گو با خبرنگار شیرازنوین علت اختلال در شبکه‌های تلفن همراه در مناطق شهر صدرا و قسمتی از شمال شرق شیراز را حفاری‌های بدون هماهنگی اعلام کرد و اظهار داشت: این اختلال از ساعت 23 شامگاه جمعه تا ساعت 7 صبح دیروز شنبه ادامه داشت که با تلاش شبانه روزی همکاران در شرکت مخابرات این اختلال برطرف شد.
وی با اشاره به اینکه چنانچه مشترکان همچنان با اختلال تلفن همراه و اینترنت مواجه هستند، می‌توانند از طریق سامانه‌های 9990 و سامانه 700 ایرانسل مشکلات خود را مطرح کنند تا رسیدگی شود، افزود: متأسفانه در برخی مواقع حفاری‌های غیرمجاز و همچنین عدم اطلاع از انجام حفاری موجب می‌شود خطوط تلفن با مشکل مواجه شود که این موضوع باعث شد همکاران برای رفع این مشکل تلاش شبانه روزی داشته باشند.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فارس با تأکید بر اینکه بر اساس گزارش‌ها در حال حاضر در سطح شهر هیچ گونه اختلالی برای ارتباط از طریق تلفن همراه و تلفن ثابت برای مشترکان وجود ندارد، افزود: می‌طلبد مسئولان مربوطه جهت اطلاع رسانی شهروندان را در همان ساعات اولیه مطلع کرده و اطلاع رسانی انجام داده تا شهروندان نخواهند به خبرهای بی اساس دامن بزنند.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، با قطع ارتباط در منطقه صدرا، ارائه خدمات رسانی از طریق سامانه 115 با مشکل مواجه شد که مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اشاره به اختلال در شبکه مخابراتی استان گفت: این اختلال موجب شد مددجویان دقایقی قادر به برقراری ارتباط با خطوط ۱۱۵ نباشند که با پیگیری فوری اورژانس استان و همکاری سازمان‌های پشتیبان، این اختلال مدیریت شد.
دکتر محمدجواد مرادیان در گفت و گو با خبرنگار شیرازنوین در شیراز با اعلام این خبر اظهار داشت: جمعه شب در پی اختلال در زیرساخت مخابراتی استان، ارتباط مددجویان با مرکز پاسخ گویی ۱۱۵ دچار اختلال شد. وی با اشاره به پیش بینی‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه در این زمینه افزود: در همین راستا پس از آگاهی از وقوع این اختلال، هماهنگی لازم با مراکز پیام ۱۱۰، ۱۲۵ و ۱۱۲ برای ایجاد ارتباط مددجویان از طریق سامانه‌های یادشده صورت گرفته و مأموریت‌های اورژانس از طریق این مراکز دریافت و انجام شد. مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه ادامه داد: همزمان برای جابه‌جایی تماس‌های خطوط ۱۱۵ به مرکز پشتیبان و همچنین خطوط تلفن همراه از قبل پیش بینی شده، با اداره مخابرات هماهنگی لازم صورت گرفت و در نهایت برقراری ارتباط با خطوط ۱۱۵ با جابه‌جایی روی خطوط تلفن همراه اورژانس میسر شد. مدیر اورژانس فارس گفت: کسب اطمینان از پایدار شدن شرایط جدید و نبود اختلال برای مددجویان، با فراخوان فوری نیروهای اورژانس، حضور تمامی اعضای تیم مدیریتی اورژانس فارس و هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اداره کل مدیریت بحران استانداری، مخابرات استان، فرماندهی انتظامی استان، آتش نشانی شیراز و جمعیت هلال احمر فارس تا صبحگاه دیروز شنبه ادامه یافت.
مرادیان ضمن تشکر از تمامی سازمان‌های همکار و پشتیبان و مردم استان، یادآور شد: با توجه به ارتباط تلفنی و رادیویی سازمان‌های امدادی و پلیس، در شرایطی که هموطنان امکان برقراری تماس با هر یک از سامانه‌های سه رقمی امدادی شامل ۱۱۵، ۱۱۰ و ۱۲۵ را نداشته باشند، می‌توانند برای امدادخواهی با سایر شماره‌های سه رقمی تماس بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی