[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

۲۲۴ کرونایی با وضعیت وخیم ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کرونا در استان فارس، وضعیت ۲۲۴ بیمار بستری در بخش‌های ICU بیمارستان‌های استان را وخیم اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استودیو سلامت فارس بیان کرد: در طول بحران بیماری کووید ۱۹، در مجموع یک‌میلیون و ۱۴۱هزار تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده است که از این تعداد، یک‌میلیون و ۲۱هزار و ۱۶۹ مورد تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان بوده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۹۵هزار و ۲۲۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۲۰هزار و ۸۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۰هزار و ۲۸۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۱۵هزار و ۵۰۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه در ادامه از بهبودی ۲۸۰هزار و ۶۲۰ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر همتی با ابراز تأسف از جان باختن پنج هم استانی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹، تعداد جان باختگان کرونا در فارس را از ابتدا تا دیروز، بیست و ششم تیر، چهارهزار و ۹۴۸ نفر اعلام کرد.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، دوهزار و ۱۲۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۲۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی با اعلام اینکه تاکنون ۵۲۶هزار و ۸۱۲ دوز واکسن به گروه‌های سنی هدف در استان تزریق شده است و واکسیناسیون گروه سنی بالای ۶۰ سال نیز در حال انجام است، تأکید کرد: تنها افرادی که در سامانه salamat.gov.ir نام نویسی کرده و پس از آن پیامک حضور در پایگاه‌های واکسیناسیون که نشانی آنها در سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز درج شده است، می‌توانند برای دریافت واکسن مراجعه کنند.
معاون بهداشت دانشگاه یادآور شد: افرادی که پیامک دریافت کرده اند، بر اساس زمان و مکان اعلام شده در پیامک و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، می‌توانند واکسن خود را در این پایگاه‌ها دریافت کنند.
او در پایان از شهروندان خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و دوری از دورهمی‌های خانوادگی، از ابتلا به ویروس کرونا 
پیشگیری کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی