[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

کوکو سیب زمینی شکم پر، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 6 نفر
آرد برنج: نصف لیوان 
سیب زمینی:500 گرم 
نشاسته ذرت:1 قاشق غذاخوری 
نمک و فلفل: مقدار کافی 
پاپریکا: مقدار کافی 
قارچ:250 گرم 
پیاز:1 عدد 
سیر:3 حبه 
کدو سبز:1 عدد 
فلفل دلمه: نصف 
پنیر پیتزا: مقدار کافی 
جعفری خرد شده:2  قاشق غذاخوری 
روغن مایع: مقدار کافی 
تخم‌مرغ:1 عدد

در ‌این مطلب طرز تهیه یک غذای خوشمزه که از معروف‌ترین غذاهای ‌ایرانی برای وعده غذایی شام است به نام کوکو سیب زمینی را برایتان می‌نویسم. البته ‌این کوکو با بقیه انواع کوکوهای سیب زمینی متفاوت بوده و به صورت یک کوکوی پر شده با سبزیجات پخته است و طرز تهیه راحتی دارد و بسیار خوشمزه است. طرز تهیه ‌این کوکو که شامل آرد برنج، نمک و فلفل، پیاز، فلفل دلمه، روغن مایع، سیب زمینی، سیر، پاپریکا، پنیر پیتزا، نشاسته ذرت، قارچ،کدو سبز، جعفری خرد شده و تخم مرغ است را برایتان می‌نویسم تا آن را در منزل درست کرده و برای شام استفاده کنید.

 طرز تهیه
  مرحله اول:  
ابتدا و برای شروع کار 500 گرم سیب زمینی را با آب می‌شوییم و آن را داخل یک قابلمه آب می‌ریزیم و قابلمه را روی گاز می‌گذاریم و منتظر می‌شویم تا سیب زمینی آب‌پز شود. سپس وقتی سیب زمینی پخت آن را از قابلمه در آورده و پوست می‌کنیم و سیب زمینی را با گوشت کوب وقتی هنوز داغ است له می‌کنیم. سپس مقداری نمک و فلفل و پاپریکا روی سیب زمینی له شده می‌ریزیم تا مزه‌دار شود.
  مرحله دوم:
سپس در ادامه مواد داخلی کوکو را درست می‌کنیم و برای ‌این منظور داخل یک تابه مقداری روغن مایع می‌ریزیم و تابه را روی گاز می‌گذاریم و وقتی روغن داغ شد یک عدد پیاز را شسته و پوست می‌کنیم و پیاز را به صورت نگینی خرد می‌کنیم و سپس پیاز خرد شده را داخل تابه و در روغن تفت می‌دهیم تا سبک و طلایی شود. سپس 3 حبه سیر را نیز پوست می‌کنیم و با سیر خرد کن له کرده و آن را به تابه پیاز اضافه می‌کنیم و مواد را کاملاً قاطی می‌کنیم.
  مرحله سوم:
سپس فلفل دلمه را شسته و آن را نصف کرده و با چاقو آن را به صورت ریز و نگینی خرد می‌کنیم و داخل تابه پیازها می‌ریزیم و سپس 1 عدد کدو سبز را نیز شسته و آن را به صورت نگینی خرد کرده و به تابه اضافه می‌کنیم و 250 گرم قارچ را شسته و آن‌ها را به صورت ریز خرد می‌کنیم و به تابه اضافه می‌کنیم و مواد را با هم تفت می‌دهیم. سپس منتظر می‌شویم تا کدو سبز نرم شود و در آخر 2 قاشق غذاخوری جعفری خرد شده را داخل تابه می‌ریزیم و مقداری نمک و فلفل اضافه می‌کنیم تا مواد ما مزه‌دار شود و سپس زیر گاز را خاموش می‌کنیم. اکنون مواد داخلی کوکو ما آماده است.
  مرحله چهارم:
سپس 1 عدد تخم‌مرغ و نصف لیوان آرد برنج و 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را به سیب زمینی له شده اضافه می‌کنیم و با هم مخلوط می‌کنیم تا مایه کوکو آماده شود. سپس مواد را به 8 تکه تقسیم می‌کنیم و با دست آن‌ها را کاملاً گرد می‌کنیم. سپس مواد را کف دست باز کرده و قسمت وسط آن را کمی‌گود می‌کنیم و کمی ‌از مواد میانی را وسط کوکو می‌گذاریم و روی آن را پنیر پیتزا می‌ریزیم و سپس کوکو را با دست کاملاً می‌بندیم و دوباره کف دست آن را باز می‌کنیم و ‌این کار را برای تمام مایه کوکوها انجام می‌دهیم.
  مرحله پنجم:
سپس کف یک تابه مقداری روغن مایع می‌ریزیم و وقتی روغن داغ شد کوکوهای آماده شده را در روغن داغ خوب تفت می‌دهیم و وقتی یک طرف آن آماده شد آن را زیر و رو می‌کنیم تا سمت دیگر آن نیز سرخ و طلایی شود.
  مرحله ششم:
سپس وقتی کوکو سیب زمینی ما آماده شد آن‌ها را در ظرف مناسبی می‌گذاریم و ‌این غذای خوشمزه را برای شام همراه با نان و سبزی خوردن و سالاد شیرازی می‌خوریم و یا برای مهمانی‌ها به‌عنوان فینگر فود از آن استفاده می‌کنیم. نوش جان

 نکات کلیدی 
 برای درست کردن کوکوی سیب زمینی شکم پر حتماً باید سیب زمینی پخته باشد تا شکل دهی آن راحت‌تر باشد.
 می‌توانید داخل کوکو را با موادی مانند گوشت چرخ کرده، قارچ و یا مرغ خرد شده و زرشک و ... پر کنید.
 در صورتی که به پنیر پیتزا دسترسی ندارید حذف پنیر پیتزا اشکالی ندارد اما وجود آن غذا را خیلی خوشمزه‌تر می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی