[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

ورزش و رسانه از یک خانواده‌اند، روزنامه شیراز نوین

رئیس فراکسیون ورزش مجلس گفت: توهین به خبرنگاران را کاملاً محکوم و برخورد با ناظر بازی فجر- شاهین را در مجلس پیگیری می‌کنیم.
محمدمهدی فروردین در حاشیه آیین افتتاح سالن 6هزار نفری شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در فارس گفت: ما به همه خبرنگاران و عکاسان خبری افتخار می‌کنیم و ورزش هم با وجود این عزیزان زنده است زیرا اگر اهالی رسانه نباشند کسی از پشت پرده‌ها و یا افتخارات خبردار نمی‌شود.
فروردین با بیان اینکه ورزش و رسانه یک خانواده‌اند، افزود: خبرنگاران استحقاق احترام دارند و هرچه که به آن‌ها احترام بگذاریم در حقیقت به خانواده خودمان احترام گذاشته‌ایم.
وی بیان کرد: من به عنوان یک مسئول باید جایگاه خودم را بدانم و اگر خبرنگاری در موضع خبرنگاری هم احیاناً خوب عمل نکرد حق نداریم بی‌احترامی ‌یا توهین کنیم.
فروردین ادامه داد: این خبرنگاران در سرما و گرما تمام زندگی‌شان را برای اطلاع‌رسانی می‌گذارند و مردم را از شرایط و اتفاقات کشور مطلع می‌کنند، ما باید پشت دست آنان را ببوسیم و قدردانشان باشیم.
عضو شورای عالی ورزش و تربیت بدنی بیان کرد: اخلاق‌مداری یکی از خواسته‌های ما است چون روحیه جوانمردی و پهلوانی باید در ورزش نهادینه شود، این می‌تواند شامل مربی، بازیکن، خبرنگار و ناظر بازی باشد و کسی حق ندارد فضای زیبای ورزش را به سمتی ببرد که بخواهد کسی را رنجیده خاطر و آزرده خاطر کند.
فروردین افزود: هر کس در هر جایگاه و مقامی ‌اهانت کند محکوم است و باید با او برخورد شود، ما هم در مجلس برخورد با ناظر بازی فجر شهیدسپاسی شیراز و شاهین بوشهر به دلیل رفتارش با خبرنگاران را پیگیری خواهیم کرد و از کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم می‌خواهیم که با نماینده‌شان برخورد کند که درس عبرتی برای بقیه باشد.
 *طرح حمایت از خبرنگاران و عکاسان با کم لطفی دوستان رأی نیاورد
نماینده مردم، فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی ‌به ارائه طرحی برای حمایت از خبرنگاران و عکاسان در بودجه به مجلس خبر داد و گفت: متأسفانه این طرح که می‌توانست به رسیدگی به انتظارات خبرنگاران از نمایندگان کمک کند در صحن با کم لطفی دوستان رأی نیاورد اما امیدواریم آینده این طرح را مجدداً به مجلس بیاوریم و رأی حداکثری را بیاورد.
 *خبرنگاران و عکاسان، شیراز را کانون توجه فوتبال می‌کنند
فروردین به بازی آخر تیم فوتبال فجرشهید سپاسی شیراز اشاره کرد و گفت: جای استان فارس در لیگ برتر خالی است و امیدوارم این اتفاق در بازی آخر که شاید روی کاغذ بازی ساده‌ای است ولی به لحاظ امتیازی 3 امتیاز این بازی ارزش بالایی برای بچه‌های فجر دارد و می‌تواند تضمین کننده صعود ما به لیگ برتر باشد، بیافتد. از طرفی تیم قشقایی هم در لیگ یک ماندنی شد و این جای شکر دارد.
وی در پایان با اشاره به ظرفیت اصحاب رسانه استان فارس تأکید کرد: خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس اگر تیم‌های استان به لیگ برتر بروند مطمئنم سنگ تمام خواهند گذاشت و شیراز را کانون توجه فوتبال کشور خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی